Aktualności

WAKACJE, ZIELONE WAKACJE…

Rozpoczyna się oczekiwany nie tylko przez uczniów wakacyjny czas beztroski i wypoczynku, życzymy więc wszystkim, aby witając lato słowami piosenki „zielono mi” i pamiętając o „chrząszczach, które brzmią w trzcinie” oraz drzewach, które wciąż rosną, podróżowali, leniuchowali zdrowo i spokojnie, cieszyli się słońcem, wspólnym spędzaniem miłych chwil, poznawaniem dobrych ludzi i inspirujących miejsc. A kiedy nadejdzie wrzesień, zachowali piękne wakacyjne wspomnienia na jesienne dni.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

SPOTKANIE AUTORSKIE

20 czerwca odbyło się Spotkanie Autorskie, w czasie którego zdolni młodzi autorzy: Marta Stokłosa, Jasmina Bos, Mikołaj Niżyński z klasy 5 SP oraz Marysia Salwa z klasy 3 gimnazjum zaprezentowali swoje prace zainspirowane sztuką. Obecni w auli uczniowie mogli zatem obejrzeć obrazy Marty wykonane do wierszy znanych polskich poetów, usłyszeli przekłady utworów Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna na język holenderski, których podjęła się Jasmina, poznali limeryki Mikołaja i wiersze Marysi. Spotkanie było zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów na lekcjach języka polskiego oraz kółku polonistycznym. Młodym autorom gratulujemu udanego debiutu.

FINAŁOWY WIECZÓR TEATRALNY

Ostatni w tym roku szkolnym Wieczór Teatralny uczniowie gimnazjum wraz z p. Agatą Polańską spędzili 9 czerwca w Teatrze Komedia, gdzie obejrzeli spektakl „Nic nie gra” w reżyserii Pawła Okońskiego. Sztuka H. Lewisa, J. Sayera i H. Shieldsa opowiadająca o amatorskim zespole teatralnym, który próbuje, dość nieudolnie, za to bardzo zabawnie, zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca, została uznana za najlepszą komedię na londyńskim West Endzie. Niewątpliwie podbiła też ona serca uczniów EKOLI, którzy docenili angielski humor łączący kryminał w stylu Agaty Christie z kabaretem „Monty Pythona”.

WIOSENNY RAJD

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz preIB udali się 30 maja  na kolejny górski rajd. Mimo upalnej, burzowej aury udało się wspiąć na platformę widokową znajdującą się w Górach Bardzkich na Górze Kalwarii przy tzw. Obrywie Skalnym, z której można podziwiać panoramę przełomu Nysy Kłodzkiej i Gór Bardzkich. Po odpoczynku przy ognisku młodzież dotarła do Ząbkowic Śląskich, aby obejrzeć  słynną polską Krzywą Wieżę. Jak głosi jedna z legend, pochylenie wieży jest efektem fantazji jej budowniczych, którzy chcieli, by Ząbkowice mogły szczycić się wyjątkową  budowlą.

ZDJĘCIA

XIV KRZYCKI KONKURS SCENEK W JĘZYKU ANGIELSKIM

W czwartek 18 maja już po raz czternasty w EKOLI odbył się Krzycki Konkurs Scenek w Języku Angielskim. Podobnie jak w ubiegłych latach patronat nad konkursem sprawował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Zaprezentowano osiem scenek przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej i  gimnazjum. Jury pod przewodnictwem pani Joanny Kaczmarskiej (DODN) najwyżej oceniło scenkę The Post Office klasy 4b (pod opieką p. Ewy Zieniewicz) i bezkonkurencyjną scenkę Great Again? w wykonaniu klasy 3 gimnazjum (pod opieką p. Ady Mitas). Wyróżniona została także scenka The Three Little Pigs (klasa 6a). Ponadto pięcioro uczniów otrzymało nagrody za wyjątkowe umiejętności językowe i aktorskie. Byli to: Pola Szajkowska z 4a, Joanna Kraśnicka z 6a, Jan Wróbel z 6a oraz  Heidi Lee i Dagmara Miłek z 3 gimnazjum. Wszystkie scenki były zasłużenie gorąco oklaskiwane. Uczestnicy zaangażowali się w przygotowania całym sercem i wykazali niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu kostiumów i scenografii. Konkurs prowadziły Ewa Bator i Ania Ciechowska, a całość koordynowała p. Ewa Zieniewicz. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

ZDJĘCIA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji