WIECZÓR Z VAN GOGHIEM

Listopadowy Wieczór Teatralny uczniowie z klas siódmych, gimnazjum i preIB wraz z p. Agatą  Polańską spędzili w Dolnośląskim Centrum Filmowym, oglądając oryginalną animację „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Polsko-brytyjska koprodukcja, której twórcy „ożywili” na ekranie niemal sto obrazów Vinenta van Gogha, zachwyciła uczniów wirtuozerią formalną i wywołała wiele pytań dotyczących stawianych w filmie hipotez związanych ze śmiercią holenderskiego malarza.

JAK ZAWSZE POMOCNI

Przeprowadzona ostatnio w EKOLI akcja charytatywna to szczególnie zasługa uczniów klasy 4a Szkoły Podstawowej oraz ich wychowawczyni Alicji Pospiszil. Zainicjowana przez nich zbiórka pieniędzy na leczenie chorego chłopca spotkała się z odzewem ze strony ekolowej społeczności. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli, a za swoje wielkie serca otrzymali podziękowanie od mamy Damiana.

A TO POLSKA WŁAŚNIE

Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i preIB wystąpili 9 listopada w koncercie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który przygotowali pod opieką p. Moniki Kłoczko, p. Agaty Polańskiej, p. Marty Gościmińskiej i p. Bronisławy Porębskiej-Solnicy. Koncert dedykowany był pamięci tych, którzy za wolnością tęsknili, o nią walczyli, a także wszystkim, którzy mogą się nią cieszyć, aby pamiętali, że nie jest ona nigdy dana na zawsze, że trzeba o nią dbać i nieustannie się jej uczyć. Zgromadzeni w szkolnej auli goście usłyszeli pięknie odczytane i wyśpiewane przez uczniów utwory wybitnych polskich poetów, m.in. C.K. Norwida, S. Wyspiańskiego, A. Asnyka, T. Różewicza, W. Młynarskiego, Z. Herberta. W koncercie wystapili: Sylwia Popek (kl. 7a), Pola Trybuchowska (kl. 5b), Martyna Tatarek (kl. 7a), Filip Godziszewski (kl. 7b), Zuzia Turalska (kl. 5a), Zuzia Szukiewicz (kl. 7a), Zuzia Mańdziak (kl. 7b), Jan Wróbel (kl. 7a), Ania Cieplik (kl. 2 gim.), Marysia Salwa (kl. preIB), Ada Trybuchowska (kl. preIB) oraz  chór EkoDoRe (uczniowie z klas 1-3 SP).

REMEDIUM NA JESIENNĄ NIEPOGODĘ

Ekolowi entuzjaści Wieczorów Teatralnych ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum wraz z p. Agatą Polańską wybrali się 26 października do Teatru Komedia, w którym wybuchając co chwilę salwami śmiechu, obejrzeli komedię Marca Camolettiego „Pomoc domowa” w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego. Znakomita Dorota Wierzbicka-Matarrelli w roli popisującej się błyskotliwą ripostą służącej-powiernicy sekretów swoich pracodawców zebrała po spektaklu prawdziwą burzę oklasków. Spektakl Teatru Komedia okazał się według uczniów świetnym remedium na jesienną niepogodę.

WARTO WIEDZIEĆ

Uczniowie klasy 2 gimnazjum uczestniczyli w pierwszym z cyklu zaplanowanych warsztatów dotyczących problemów okresu dojrzewania. 26 października spotkali się ze specjalistkami z Centrum Zaburzeń Odżywiania. W czasie zajęć rozmawiali o wpływie mediów na kreowanie współczesnego kanonu piękna, dowiedzieli się, jak rozpoznać i rozróżnić choroby związane z zaburzeniami odżywiania oraz jakie instytucje pomagają osobom borykającym się z takimi problemami.