Aktualności

WAKACJE… JAKIE TO PIĘKNE SŁOWO!

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Przyjaciołom Zespołu Szkół EKOLA życzymy pięknych, bezpiecznych i spokojnych wakacji! Niech to będzie czas wędrowania, ale i refleksji, czytania ulubionych książek, dobrych spotkań i inspirujących rozmów, nad morzem, w górach, w domu i gdzieś daleko, w słońcu i w deszczu. W wakacyjnej księdze olśnień niech znajdą się chwile wspominane i zapamiętane na zawsze…

                                                                     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA    

AHOJ WAKACJE!

Uroczyste zakończenie roku umilił zgromadzonym w szkolnej auli uczniom, rodzicom i nauczycielom koncert szant „Ahoj wakacje!” przygotowany przez grupę uczestników edukatorium humanistycznego i ich rówieśników. Wprowadzeni w wakacyjny nastrój uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor zasłużone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Po roku wytężonej pracy przyszedł czas na odpoczynek i beztroskę, ale przede wszystkim zdrowe i bezpieczne wakacje.

ZDJĘCIA

RZECZNIK PRAW DZIECKA W EKOLI

19 czerwca gościł w EKOLI Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak. W czasie spotkania, które było zwieńczeniem Tygodnia Praw Dziecka oraz efektem przyznania szkole Medalu Rzecznika Praw Dziecka, uczniowie przedstawili m.in. wyniki przeprowadzonej w szkole ankiety dotyczącej praw dziecka, film z happeningu grupy teatralnej, odczytali swoje listy do świata, zachęcili do pomocy dzieciom ze szkoły w Kenii oraz do przyszłorocznego projektu KROPLA AZJI. Niezwykła życzliwość i pogoda ducha pana Rzecznika udzieliły się wszystkim uczniom, którzy chętnie zadawali różne ważne pytania, potwierdzając, że DZIECKA PRAWA TO W EKOLI NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA.

ZDJĘCIA

SPOTKANIE Z BOGDANEM BIAŁKIEM

29 maja uczniowie EKOLI spotkali się z panem Bogdanem Białkiem - psychologiem, redaktorem naczelnym miesięcznika „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W 2017 roku w kinach wyświetlano film „Przy Planty 7/9”, a jego głównym bohaterem jest właśnie Bogdan Białek, który jako pierwszy otwarcie zaczął mówić o pogromie kieleckim, otwierając  „puszkę Pandory", ponieważ przez dziesięciolecia był to w Polsce temat zakazany. Uczniowie  EKOLI, którzy wcześniej wzięli udział w projekcji filmu, mogli,  spotkając się z jego bohaterem, wysłuchać bardzo ciekawej rozmowy prowadzonej przez pana Andrzeja Polańskiego oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Artystyczny charakter spotkaniu nadały wiersze czytane przez Weronikę Wołkowską, Oliwię Pordzik i Mikołaja Niżyńskiego oraz grany przez Anię Cieplik na wiolonczeli motyw z filmu „Lista Schindlera”.

ZDJĘCIA

PATRZ OCZYMA, FOTOGRAFUJ SERCEM

W holu szkoły można obejrzeć galerię fotografii Zosi Kurek z klasy 2 gimnazjum, jej mottem są słowa Dawida duChemina „Patrz oczyma, fotografuj sercem”. Inspiracją do stworzenia wystawy były prowadzone w klasie działania tutorskie wzmacniające mocne strony uczniów. Zaprezentowane fotografie są odzwierciedleniem artystycznych zdolności Zosi, a jedna z prac brała udział w tegorocznej edycji Światowego Konkursu Fotografii Dzikiej Przyrody „Wildlife Photographer of The Year” organizowanego przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W Sejmiku Uczniowskim Zosia pełni funkcję fotografa, a jej reporterskie zdjęcia można podziwiać także na szkolnym instagramie i w naszej galerii.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji