Pn 30-04

Kwiecień 2018

30.04-04.05 dni wolne od zajęć dydaktycznych
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

WIECZÓR W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

Uczestnicy Wieczorów Teatralnych, odkrywając kolejne oblicza sztuki, 12 kwietnia wraz z p. Agatą Polańską wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl „Silesia, Silentia” w reżyserii Marka Fiedora. W sztuce Lidii Amejko kilkadziesiąt lat historii Wrocławia i Europy przedstawione zostało z perspektywy… płaszcza uszytego przez żydowskiego Krawca w przededniu wybuchu II wojny światowej. Płaszcz ten, opinając kolejne Dusze, uczestniczy w Holocauście, w wojennej tułaczce, powrocie na Ziemie Zachodnie, Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, ale i w zwykłych spotkaniach na Dworcu Głównym. Obcowanie ze sztuką współczesną było dla uczniów nie lada wyzwaniem, dlatego wzięli oni udział także w warsztatach przygotowujących do odbioru spektaklu prowadzonych przez teatrolog Katarzynę Migdałowską, w czasie których mogli przyjrzeć się z bliska scenografii, przymierzyć teatralny kostium oraz zasmakować aktorstwa, improwizując sceny dadaistycznego scenariusza.

KOBIETA W KULTURACH ŚWIATA

W głównym holu szkoły można obejrzeć wystawę wykonanych w różnych technikach plastycznych prac Zosi Mrugały z klasy 2 gimnazjum, przygotowaną w ramach projektu „Kobieto, puchu marny? O roli kobiet w historii i kulturze”. Obrazy Zosi zgłoszone zostały także do konkursu „Etnoportrety. Kobieta w kulturach świata”. Zapraszamy do galerii.

KIERMASZ NA RZECZ FUNDACJI „BONITUM”

Uczniowie klasy 2 gimnazjum w marcu zorganizowali słodki kiermasz, z którego dochód przeznaczyli na rzecz wrocławskiego Środowiskowego Domu Samopomocy „BONITUM” wspierającego osoby powyżej 16 roku życia z niesprawnością intelektualną. Dochód z kiermaszu przekazany zostanie edukatorom z fundacji, którzy w maju poprowadzą warsztaty dla uczniów EKOLI.

KOBIETO, PUCHU MARNY?

Grupa projektowa uczniów klasy 2 gimnazjum, w składzie Zosia Mrugała, Weronika Sienkiewicz i Filip Wilk realizująca pod opieką p. Agaty Polańskiej projekt pt. „Kobieto, puchu marny? O roli kobiet w historii i kulturze”, zorganizowała w marcu szkolny konkurs „(Ty)Dzień Kobiet”, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-7. Przez cały tydzień przedstawiciele klas losowali kolejne zadanie, na wykonanie którego mieli tylko jeden dzień. Musieli m.in. wyszukać w szkolnej bibliotece jak największą liczbę książek napisanych przez kobiety, odnaleźć w różnych źródłach informacje o kobietach - wynalazcach i odkrywcach, rozpoznać i ułożyć z puzzli słynne kobiece portrety oraz przygotować skomponowany z własnych ciał wyraz „kobieta” w dowolnym języku świata. W zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy 7a, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkową statuetkę oraz upieczone przez organizatorów konkursu babeczki przyozdobione wizerunkami słynnych kobiet. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i pomysłowości!

POTRÓJNY SUKCES

Zdolni humaniści z EKOLI odnieśli potrójny sukces w IX Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czas szkoły - czas dojrzewania”. Jury konkursowe doceniło prace trojga uczniów: Weronika Wołkowska zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii KOMIKS SP, Mikołaj Niżyński trzecią nagrodę w kategorii PROZA SP, Staś Wróbel wyróżnienie w kategorii PROZA GIMNAZJUM. Gala finałowa odbędzie się w Gdyni 26 maja. Gratulujemy Weronice, Mikołajowi, Stasiowi! Brawo!