A MOŻE ARCHITEKTURA?

11 maja gimnazjaliści z klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z dr hab. Izabelą Mironowicz z Politechniki Wrocławskiej, architekt i urbanistką, która bardzo ciekawie opowiadała o różnicach między tymi zawodami, ich specyfice i wymaganych predyspozycjach. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie studia przygotowują do tych profesji, jakich egzaminów wymagają, i obejrzeli projekty zrobione przez studentów. Spotkanie dostarczyło cennych informacji nie tylko tym, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą, ale i wielu ciekawostek dotyczących projektowania przestrzeni publicznej.