O GLEBIE W SZKOLNYM OŚRODKU BADANIA ŚRODOWISKA

Tegoroczna edycja zajęć Szkolnego Ośrodka Badania Środowiska poświęcona będzie glebie. Przez najbliższe dziewięć miesięcy uczniowie będą się zajmować badaniem właściwości oraz skażenia gleb we Wrocławiu i jego najbliższej okolicy. 30 września odbyły się pierwsze zajęcia, wzięło w nich udział czternastu uczniów klas gimnazjalnych. Przed rozpoczęciem pracy w pracowni uczniowie zostali poinstruowani o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Odbył się wykład na temat powstawania gleby oraz jej struktury. W części praktycznej gimnazjaliści zapoznali się z trudną techniką laboratoryjną, jaką jest miareczkowanie, a w ramach ćwiczenia uczniowie miareczkowali wodorotlenek sodu kwasem solnym.