Aktualności

„DMUCHAWCE, LATAWCE, WAKACJE, WIATR…”

Skończył się kolejny rok szkolny i zaczęły się już wakacje, czas odpoczynku, przygody, podróży czy dla niektórych po prostu beztroskiego leniuchowania.

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom i Przyjaciołom EKOLI życzymy zdrowia, spokoju, relaksu wśród przyjaciół na działce czy w ogrodzie albo bezpiecznych wojaży w dalekie, nieznane kraje, a także wielu ciekawych spotkań, inspirujących lektur, kulinarnych przyjemności i takich wspomnień jak te, które zapisała dla nas poetka Julia Hartwig, „Zieleń trawy była tak zielona, niebo pełne spokojnej powagi, w rzece wóz zaprzężony w konia, który kopytem rozpryskiwał wodę. Srebro, niebieskość i zieleń w najwyższej, cichej ekstazie. Memento piękna: że jest i bywa nagle”.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca według następującego harmonogramu:

godzina 9:00 - klasy 4-6 (spotkanie w auli)
godzina 10:30 - klasy 1-3 (spotkanie w auli)
godzina 16:30 - klasy 7-8 oraz klasa 3 Gimnazjum (spotkanie w swoich salach)

O PIĘKNIE GEOMETRII NIEEUKLIDESOWEJ

Upalne czerwcowe przedpołudnie gimnazjaliści i uczniowie klasy IB1 spędzili w Instytucie Matematycznym, aby wysłuchać wykładu laureata Nagrody im. Kamila Duszenki - Aleksandra Sisty „A beautiful non-Euclidean geomerty: The hyperbolic plane". Śledząc skrzętnie zapisywane przez prowadzącego tablice, uczniowie mogli poczuć się jak studenci. Być może ktoś z nich w przyszłości będzie zgłębiał podobne zagadnienia?

NIECH ŻYJE BAL!

Wieczór 7 czerwca na długo zapisze się w pamięci uczniów klas ósmych i trzeciej gimnazjum, którzy spotkali się w restauracji Mama Manousch - Food & Wine przy ul. Świdnickiej 4 na balu na zakończenie szkoły. Były eleganckie stroje, wykwintne jedzenie, ekolowy tort, znakomita obsługa, a przede wszystkim doskonała zabawa i tańce z tradycyjnym polonezem, którego uczniowie pięknie poprowadzili przez ulicę Świdnicką, wzbudzając podziw nie tylko rodziców i nauczycieli, ale także licznych przechodniów. Serdecznie dziękujemy całej załodze Mama Manousch za ciepłe przyjęcie oraz rodzicom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wieczoru.

GALERIA

GALA KONKURSU „WĘDRÓWKI SZKLAKIEM WARTOŚCI”

Finałowa gala konkursu „Wędrówki szlakiem wartości", organizowanego przez Fundację "PAX ET BONUM", odbyła się 29 maja. W czasie uroczystego spotkania w auli PWT nagrody z rąk organizatorów odebrali Zosia Kurek, laureatka konkursu fotograficznego, oraz Mikołaj Niżyński, laureat konkursu literackiego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

  

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji