KARP W WANNIE I ZIELONE POMARAŃCZE

Tuż przed świętami uczniowie klasy trzeciej gimnazjum odbyli etnograficzną podróż w nie tak daleką przeszłość, uczestnicząc w lekcji  „Karp w wannie i zielone pomarańcze, czyli Boże Narodzenie naszych rodziców i dziadków" w Muzeum Pana Tadeusza. W czasie zajęć dowiedzieli się, jak wyglądały przygotowania do świąt w czasach PRL-u i jak wtedy świętowano, gimnazjaliści poznali ówczesne zwyczaje, wykonali charakterystyczne dla świąt sprzed kilkudziesięciu lat ozdoby choinkowe, przekonali się także, jak mocno totalitarne państwo ingerowało w życie obywateli. To było ciekawe doświadczenie, pozwalające docenić luksus czasów, w których obecnie żyjemy.

GALERIA

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniach 11-12 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezes Fundacji Oświatowej EKOLA pani Jolanty Węglowskiej. Rywalizacja przebiegła w atmosferze fair play. Na medal spisali się także kibice, którzy wspaniale dopingowali swoich kolegów i koleżankę. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, Sejmikowi Uczniowskiemu oraz panu Andrzejowi Polańskiemu, który po raz kolejny podjął się organizacji turnieju. Pierwsze miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła klasa 6a w składzie:
Michał Olesiński - kapitan, Mikołaj Dykier, Nikodem Stępień, Marcel Szpak, Maks Zajas.
I miejsce w kategorii Gimnazjum zajęła klasa 3 w składzie: Tomek Gmytrasiewicz - kapitan, Piotr Galik, Szymon Jankowski, Oliwier Manczak-Mancewicz, Marcin Zubrzycki.

Fotorelacja z turnieju autorstwa Zosi Kurek z klasy 3 gimnazjum.

ZIMOWE FERIE…ODPOCZYWAMY!

28 stycznia 2019 roku w szkołach województwa dolnośląskiego rozpoczęły się zimowe ferie. Jest to jak co roku z niecierpliwością oczekiwany czas zasłużonego odpoczynku, podróży,, sportowej aktywności, której na pewno będzie sprzyjać pogoda, ale też kulturalnego relaksu, przy książce, w kinie czy w muzeum. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół EKOLA życzą wszystkim uczniom zdrowych, bezpiecznych, radosnych i w pełni udanych ferii.

Do zobaczenia 11 lutego!

WIECZÓR BALETOWY

Tuż przed feriami uczniowie klas 7, 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum spotkali się na kolejnym Wieczorze Teatralnym w Operze Wrocławskiej, by śledzić losy Romea i Julii, tym razem w wersji baletowej do muzyki Sergiusza Prokofiewa. Wdzięk i urok tancerzy, piękne układy choreograficzne i ponadczasowość tragedii Szekspira sprawiły, że były to trzy godziny prawdziwej muzycznej uczty.

AZJATYCKIE SPOTKANIA

11 lutego po raz drugi gościliśmy w szkole pana Dawida Tomalaka, założyciela Polskiego Centrum Kultury Azjatyckiej, który w ramach projektu KROPLA AZJI spotkał się z uczniami EKOLI. Tym razem czwartoklasiści wysłuchali opowieści o sztuce parzenia herbaty, a następnie degustowali jej różne odmiany. Ich starsi koledzy z klas 5-7 poznawali zwyczaje związane z obchodzeniem nowego roku w różnych zakątkach Azji, a uczniowie z klas 8 i 3 gimnazjum tradycję i kulturę Indii. Naszemu gościowi dziękujemy za ciekawe zajęcia, a wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy do odwiedzenia strony www.kropla-azji.pl.

GALERIA