O PIĘKNIE GEOMETRII NIEEUKLIDESOWEJ

Upalne czerwcowe przedpołudnie gimnazjaliści i uczniowie klasy IB1 spędzili w Instytucie Matematycznym, aby wysłuchać wykładu laureata Nagrody im. Kamila Duszenki - Aleksandra Sisty „A beautiful non-Euclidean geomerty: The hyperbolic plane". Śledząc skrzętnie zapisywane przez prowadzącego tablice, uczniowie mogli poczuć się jak studenci. Być może ktoś z nich w przyszłości będzie zgłębiał podobne zagadnienia?

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę 19 czerwca według następującego harmonogramu:

godzina 9:00 - klasy 4-6 (spotkanie w auli)
godzina 10:30 - klasy 1-3 (spotkanie w auli)
godzina 16:30 - klasy 7-8 oraz klasa 3 Gimnazjum (spotkanie w swoich salach)

NIECH ŻYJE BAL!

Wieczór 7 czerwca na długo zapisze się w pamięci uczniów klas ósmych i trzeciej gimnazjum, którzy spotkali się w restauracji Mama Manousch - Food & Wine przy ul. Świdnickiej 4 na balu na zakończenie szkoły. Były eleganckie stroje, wykwintne jedzenie, ekolowy tort, znakomita obsługa, a przede wszystkim doskonała zabawa i tańce z tradycyjnym polonezem, którego uczniowie pięknie poprowadzili przez ulicę Świdnicką, wzbudzając podziw nie tylko rodziców i nauczycieli, ale także licznych przechodniów. Serdecznie dziękujemy całej załodze Mama Manousch za ciepłe przyjęcie oraz rodzicom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wieczoru.

GALERIA

GALA KONKURSU „WĘDRÓWKI SZKLAKIEM WARTOŚCI”

Finałowa gala konkursu „Wędrówki szlakiem wartości", organizowanego przez Fundację "PAX ET BONUM", odbyła się 29 maja. W czasie uroczystego spotkania w auli PWT nagrody z rąk organizatorów odebrali Zosia Kurek, laureatka konkursu fotograficznego, oraz Mikołaj Niżyński, laureat konkursu literackiego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

NIE TYLKO LEKCJE

Szkoła to nie tylko lekcje, a ważnych i potrzebnych umiejętności można się często uczyć w czasie zajęć mających z nauką pozornie niewiele wspólnego. Żegnający się ze szkołą uczniowie klasy 3 gimnazjum wzięli udział w sesji fotograficznej, której efektem będzie przygotowany specjalnie dla nich album. Spotkanie okazało się zarówno okazją do dobrej zabawy oraz wspólnego spędzenia czasu, jak i wyzwaniem do pokonywania własnej nieśmiałość i świadomej pracy z ciałem.

Wszyscy uczniowie spisali się świetnie i po raz kolejny udowodnili, że są wyjątkowym zespołem.

GALERIA