Aktualności

OBÓZ NAUKOWY GIMNAZJALISTÓW

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zamiast na wagary wyruszyli na obóz naukowy do Krzyżowej, aby przez trzy marcowe dni powtarzać materiał z języka polskiego, biologii, chemii, matematyki, fizyki i geografii. Mimo intensywnej pracy, zapał i humory dopisywały wszystkim, a efekty swojej pracy trzecioklasiści mogli sprawdzić zaraz po powrocie z obozu podczas ostatnich próbnych egzaminów. Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy powodzenia w kwietniu!

III EKOLOWY WIECZÓR TALENTÓW ZA NAMI

Już po raz trzeci 25 marca 2019 roku na scenie klubu „Firlej” odbył się Wieczór Talentów. Wspaniali uczniowie EKOLI mogli zaprezentować swoje zdolności w różnorodnym repertuarze, od muzyki poważnej po współczesne utwory rozrywkowe. Konferansjerzy przeprowadzili także interesujący wywiad z utalentowanym i utytułowanym sportowcem z naszej szkoły. Ostatnia część wieczoru to nagrodzony wielkimi brawami kabaretowy występ grupy uczniów. III Ekolowy Wieczór Talentów to i dla młodych artystów, i dla żywo reagującej publiczności niezapomniane chwile. Dziękujemy za nie i gratulujemy pięknych występów.

GALERIA

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA…

Wielkanoc to czas wspólnej radości, święto, które przypomina nie tylko o pięknej tradycji, ale przede wszystkim o wielu wartościach.
W naszym codziennym zabieganym życiu inspirowane dobrym spotkaniem refleksje, ważna rozmowa przy świątecznym stole, bliskość nie do przecenienia dają nadzieję, krzepią i cieszą.

Życzymy Rodzicom, Uczniom i Przyjaciołom szkoły mnóstwa dobrych wielkanocnych chwil, a także zdrowia, pomyślności, optymizmu, kolorowych pisanek, smacznych mazurków oraz wesołego Śmigusa-Dyngusa.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

OPOWIEŚĆ O KAMBODŻY

W ramach projektu KROPLA AZJI z uczniami EKOLI spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Polskiego Kontyngentu Wojskowego Tymczasowej Administracji ONZ w Kambodży w latach 1992-1993 oraz ich bliscy. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć weteranów Krzysztofa Kozaczuka, Józefa Jodłowskiego, Ryszarda Pogrzebskiego, Marka Sołeckiego oraz Mirosława Łajdycha, dyrektora Muzeum Misji Zagranicznych Wojska Polskiego w Feliksowie pana Jacka Roszkowskiego, żonę weterana, Kambodżankę - panią Rasmey Ron-Nowakowską wraz z dziećmi Sandrą i Adrianem oraz córkę weterana, panią Monikę Bałuk.

Dziękujemy za ciekawą opowieść o Kambodży, celach misji, żołnierskich obowiązkach i zbudowanej przy wsparciu Stowarzyszenia Weteranów szkole w Takeo na przedmieściach Phnom Penh, za bogatą wystawę muzealnych eksponatów oraz za ciepłe rozmowy i chwilę autentycznych wzruszeń, które na pewno pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

GALERIA

ABSOLWENCI POLECAJĄ…

Absolwentki EKOLI Gosia i Oliwka oraz Julka i Mateusz z klasy IB1 ISE poprowadzili nietypową, ale bardzo potrzebną lekcję w klasie trzeciej gimnazjum. Opowiadali o swoich obecnych szkołach, ich zaletach, wymaganiach, programowych zawiłościach, szkolnej atmosferze i zdradzali „sposoby" na nauczycieli. Takie informacje na pewno przydadzą się gimnazjalistom, którzy już niebawem staną przed wyborem liceum. Oliwko, Gosiu, Julko, Mateuszu, dziękujemy za życzliwość, szczerość i poczucie humoru!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji