My Region, Yesterday and Today, and global climate changing

W ramach wydarzeń związanych ze światowym szczytem klimatycznym COP 24 odbyła się 3 grudnia 2018 roku w Katowicach międzynarodowa konferencja „My Region, Yesterday and Today, and global climate changing”. W konferencji wzięły udział szkoły niemal z całego świata, przedstawiciele Kuby, Australii, USA, Kenii, Indonezji, Brazylii, Kanady i wielu innych krajów. Młodzież dzieliła się swoimi refleksjami, wiedzą i doświadczeniami z prowadzonych działań ekologicznych.
Naszą szkołę wspaniale reprezentowały Zofia Mrugała i Weronika Sienkiewicz z klasy trzeciej gimnazjum. W prezentacji pt. „Activities of the Environmental Research School Center in EKOLA School in Wrocław” opowiedziały o swojej pracy w ramach działającego już od kilkunastu lat Szkolnego Ośrodka Badania Środowiska oraz o projektach Kropla Afryki i Kropla Azji.