LEKCJA ŻYWEGO TEATRU

Kolejny Wieczór Teatralny był jak zwykle udany i inspirujący. 14 lutego uczniowie klas 7, 8 i gimnazjum obejrzeli w Teatrze Współczesnym sztukę Helmuta Kajzara „Gwiazda” w reżyserii Krzysztofa Czeczota z Maciejem Tomaszewskim w roli tytułowej. Dodatkową atrakcją spektaklu był binauralny dźwięk nagrany przy pomocy tzw. „sztucznej głowy”, dzięki któremu widzowie mogą usłyszeć myśli aktora. Przygotowaniem do odbioru niełatwego współczesnego tekstu były warsztaty teatralne, w których uczniowie uczestniczyli tego samego dnia. Mogli na nich zbudować postacie bohaterów oraz znaleźć się w autentycznej scenografii wykorzystanej w przedstawieniu. To była świetna lekcja żywego teatru.

GALERIA