DWADZIEŚCIA WCIELEŃ MARIUSZA KILJANA

Kolejny „Wieczór Teatralny” gimnazjaliści wraz z p. Agatą Polańską spędzili w Teatrze Kameralnym, podziwiając fantastyczny występ Mariusza Kiljana w recitalu „Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie” w reżyserii Jerzego Satanowskiego Oczarowani aktorskimi możliwościami artysty uczniowie wysłuchali brawurowo wykonanych utworów, m.in. Jacquesa Brela, Władimira Wysockiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Waligórskiego, Kazika oraz zespołu Talking Heads. Recital utrzymany w konwencji seansu u psychoterapeuty wzbogaciły dowcipne aluzje do aktualnych wydarzeń na kulturalnej scenie Wrocławia gorąco komentowane przez uczniów. Spektakl stał się zatem okazją do rozmowy o potędze śmiechu i sposobach buntu wobec rzeczywistości.