PO PIERWSZE SZACUNEK…

W czwartek 24 maja w auli EKOLI odbyło się spotkanie z panem Aleksandrem Gleichgewichtem, przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, rozpoczynające cykl poświęcony wielokulturowości Wrocławia. Spotkanie przygotowali Laura Andrych, Maja Niekrasz, Michał Mrugała z klasy IB1, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy 6, 7, gimnazjum, preIB i IB1. Interesujące pytania zainspirowały gościa do różnych refleksji na temat współczesnego społeczeństwa, przemian obyczajowych i kulturowych, ale także do zredefiniowania powszechnie znanych pojęć, jak narodowość, tolerancja, inność, szacunek. Część spotkania poświęcona była społeczności żydowskiej we Wrocławiu w przeszłości i dzisiaj. Głos pana Aleksandra Gleichgewichta z pewnością zainspiruje niektórych uczniów do zastanowienia się nad relacjami z rówieśnikami czy obrazem Wrocławia w oczach przybyszy z różnych stron świata.