WRAŻLIWI I OTWARCI

W ramach nawiązanych w bieżącym roku szkolnym kontaktów ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Bonitum, zajmującym się udzielaniem wsparcia osobom powyżej 16. roku życia z niepełnosprawnością intelektualną, 22 maja w EKOLI odbyły się warsztaty prowadzone przez edukatorkę panią Sonię Nuc, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2 gimnazjum. W czasie zajęć uzyskali oni wiele informacji na temat różnych odmian autyzmu, dowiedzieli się, jak zachowywać się w kontaktach z osobami dotkniętymi tymi zaburzeniami, poznali ich reakcje i sposób funkcjonowania. Tę cenną wiedzę będą mogli wykorzystać nie tylko zainteresowani uczniowie odwiedzający „Bonitum”, ale wszyscy inni w codziennych kontaktach z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie.