Kropla Afryki

Główną ideą projektu KROPLA AFRYKI jest poszerzenie wiedzy o Afryce i dotykających ten kontynent problemach.

W latach 2012-2014 realizowaliśmy w EKOLI Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny KROPLA AFRYKI, będący częścią akcji KROPLA AFRYKI organizowanej przez Fundację Oświatową EKOLA we Wrocławiu we współpracy z Fundacją „Water is Right” Rolfa Stahlhofena. Patronat nad projektem objęli Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Główną ideą projektu było poszerzenie wiedzy o Afryce i dotykających ten kontynent problemach, propagowanie wśród młodych ludzi idei tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, bez względu na pochodzenie i kolor skóry oraz przełamywanie stereotypów w postrzeganiu Afryki. W I edycji współpracując z Fundacją „Water is Right” zbieraliśmy fundusze na zakup urządzenia water-box do uzdatniania wody. Urządzenie to zostało przekazane szkole ZIWA LA NG’OMBE w Bombolulu (Kenia) - zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału I edycji. W II edycji natomiast działania projektowe ukierunkowane były na wsparcie potrzeb edukacyjnych uczniów tejże szkoły. W czasie realizacji projektu dwukrotnie zorganizowaliśmy publiczne zbiórki funduszy przeznaczonych na zakup urządzenia water-box do uzdatniania wody oraz na edukację uczniów ZIWA LA NG’OMBE.

Plakat Finału I Edycji "Kropli Afryki":

SPRAWOZDANIE Z WYNIKÓW ZBIÓRKI PUBLICZNEJ             

Informujemy, że na podstawie decyzji nr 310/2014 z 27 maja 2014 r wydanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w dniach 27.05.2014-30.05.2015 została przeprowadzona zbiórka publiczna na terenie miasta Wrocławia, Zespołu Szkół EKOLA oraz Szkoły Podstawowej nr 107. Celem zbiórki było przekazanie zebranych środków na zakup urządzenia do uzdatniania wody dla szkoły w Kenii. Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie: 813,65 zł wg poniższych form zbiórki publicznej:

- zbiórka do puszek kwestarskich: 365,25 zł

- dochód z kiermaszy organizowanych w EKOLI: 288,40 zł

- dochód z kiermaszy organizowanych w Szkole Podstawowej nr 107: 160,00 zł.

Publikacja projektowa:

Więcej informacji o działaniach projektowych oraz ogólnie o projekcie - na stronie internetowej: www.kropla-afryki.pl

Agata Polańska
Koordynator projektu KROPLA AFRYKI

Konkurs na maskę afrykańską, autor: Mosae Kang, kl. 1b Gimnazjum EKOLA

Konkurs na maskę afrykańską, autor: Urszula Błaszczak, kl. 6 Szkoły Podstawowej EKOLA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji