Sukcesy naszych uczniów

2015/2016

CERTYFIKATY

Zdobycie certyfikatu i uzyskanie tytułu Szkoły Demokracji (projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej): drużyna Szkoły Demokracji w Gimnazjum EKOLA - Ada Trybuchowska (kl. 2), Agnieszka Pelc (kl. 3a), Oliwia Pordzik (kl. 3a), Grzegorz Gajewski (kl. 3b); więcej o Szkole Demokracji w EKOLI

KONKURSY I OLIMPIADY

XV Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak - część humanistyczna: Anna Balcer kl. 3a – awans do etapu powiatowego 

XV Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak - część humanistyczna: Karolina Kędra kl. 3a - awans do etapu powiatowego 

XV Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak - część humanistyczna: Agnieszka Pelc kl. 3a - awans do etapu powiatowego

X Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z ortografią na co dzień": Oliwia Pordzik (kl. 3a) - finalistka konkursu 

zDolny Ślązak - język angielski: Bartosz Bogdański (kl. 3a) - finalista konkursu

zDolny Ślązak - XV Dolnośląski Konkurs Historyczny z elementami WOS: Oliwia Pordzik (kl. 3a) – laureatka konkursu

XXV Konkurs Wiedzy o Wrocławiu "Wrocław, moje miasto": Oliwia Pordzik (kl. 3a) - laureatka konkursu

zDolny Ślązak - blok przyrodniczy: Jakub Sokołowski (kl. 2) i Bartosz Bogdański (kl. 3a) - awans do etapu powiatowego

III Dolnośląska Olimpiada Biologiczna: Agnieszka Pelc (kl. 3a) - finalistka olimpiady 

zDolny Ślązak - blok matematyczno-fizyczny: Bartosz Bogdański (kl. 3a), Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 3a) i Michał Mrugała (kl. 3a) - awans do etapu powiatowego

zDolny Ślązak - XVI Dolnośląski Konkurs Matematyczny: Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 3a) - finalista konkursu

X Jubileuszowy Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjum: Bartosz Bogdański (kl. 3a), Michał Mrugała (kl. 3a), Jan Koźlik (kl. 3b) - laureaci konkursu: II miejsce

XI Wrocławski Konkurs Matematyczny: Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 3a) - finalista konkursu

zDolny Ślązak - XV Dolnośląski Konkurs Fizyczny: Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 3a) - finalista konkursu

V Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU: Ada Trybuchowska (kl. 2), Anna Balcer (kl. 3a), Michał Mrugała (kl. 3a) - finaliści

XIII Krzycki Konkurs Scenek w Języku Angielskim: Małgorzata Majewska (kl. 3a) i Oliwia Pordzik (kl. 3a) - nagroda główna za scenkę "How To Irritate People"

FOTOGRAFIA

ŁOWCA PLANET

W nocy z 28 na 29 maja 2016 r. gimnazjalista z klasy 3b Andrzej Michałek, pracując w ramach dodatkowych zajęć z fizyki, fotografował nocne niebo. Jego uwagę zwrócił jasny obiekt, który okazał się Jowiszem – piątą, największą planetą naszego Układu Słonecznego. Powiększenie zrobionego zdjęcia na ekranie komputera przyniosło niespodziankę – 3 małe „kropeczki” na lewo od dużej „plamy” Jowisza. Czy te kropeczki to Galileuszowskie księżyce Jowisza? Dokładna analiza pozwala stwierdzić, że są to księżyce: Kalisto, Ganimedes, Io i Europa (obraz tego ostatniego jest „zagłuszony” blaskiem Jowisza – zauważalna jest niewielka wypukłość jego prawej krawędzi). Łowcy planet gratulujemy udanych łowów.

więcej zdjęć w galerii

SPORT

Makary Adamek (kl. 2) - tenis ziemny:

Dagmara Miłek (kl. 2) - taniec towarzyski:

2014/2015

XIV Dolnośląski Konkurs Polonistyczny „Zdolny Ślązak Gimnazjalista”: Magdalena Jaglińska (kl. 3) - finalistka konkursu; Anna Balcer (kl. 2a) i Oliwia Pordzik (kl. 2a) - awans do etapu powiatowego

XI Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień": Oliwia Pordzik (kl. 2a) - finalistka konkursu

IX Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z ortografią na co dzień": Anna Balcer (kl. 2a) i Oliwia Pordzik (kl. 2a) - awans do II etapu  

XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów": Oliwia Pordzik (kl. 2a) - wyróżnienie

60 Dolnośląski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów: Oliwia Pordzik (kl. 2a) - wyróżnienie; Julia Cieplik (kl. 2a) - wyróżnienie w kategorii "poezja śpiewana"

Liga Naukowa Humanistyczna: Anna Balcer (kl. 2a) i Oliwia Pordzik (kl. 2a) - awans do II etapu

Powiatowy konkurs zDolny Ślązak z języka angielskiego: Bartosz Bogdański (kl. 2a) i Kaja Szadujko (kl. 2a) - awans do etapu powiatowego

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Angielskiego Obszaru Językowego: Dominika Kozłowska (kl. 2a) - I miejsce

24 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wrocławiu: Mikołaj Chudzikowski (kl. 1) - laureat konkursu

IX Dolnośląski Międzygimnazjalny Konkurs Geograficzny ALFRED (temat: "Afryka - kontynent biedny i bogaty"): Dominika Kozłowska (kl. 2a) i Andrzej Michałek (kl. 2b) - finaliści konkursu 

Olimpiada Biologiczna dla Gimnazjalistów: Jakub Sokołowski (kl. 1), Bartosz Bogdański (kl. 2a), Michał Buszek (kl. 3), Julia Osmólska (kl. 3), Antoni Smoliński (kl.3) - awans do etapu powiatowego; Julia Osmólska (kl. 3) - awans do etapu wojewódzkiego, finalistka olimpiady

Konkurs "Ekologiczny Wrocław": drużyna szkolna w składzie: Aleksander Pelc (kl. 2b), Jan Wójcik (kl. 2b), Maxymilian Freund (kl. 2b) i Mateusz Mularczyk (kl. 2b) - V miejsce w konkursie

Mistrzostwa Dolnego Śląska w SUDOKU: Anna Balcer (kl. 2a), Dominika Kozłowska (kl. 2a), Eryk Hartl (kl. 3) - finaliści mistrzostw

zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matematyczno-fizyczny: Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 2a) i Michał Buszek (kl. 3) - awans do etapu powiatowego

IX Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjum: Bartosz Bogdański (kl. 2a), Michał Mrugała (kl. 2a), Jan Koźlik (kl. 2b) - finaliści konkursu

X Wrocławski Konkurs Matematyczny dla Gimnazjum: Bartosz Bogdański (kl. 2a) i Mikołaj Dziemieszkiewicz (kl. 2a) - awans do II etapu / półfinału

Liga Naukowa - część matematyczna: Bartosz Bogdański (kl. 2a), Michał Mrugała (kl. 2a), Michał Belka (kl. 3), Michał Buszek (kl. 3) - finaliści  

2013/2014

Międzyszkolny Konkurs Literacki na bajkę inspirowaną Afryką w ramach projektu KROPLA AFRYKI, ZS EKOLA: Oliwia Pordzik (kl. 1a) - I nagroda w kategorii Gimnazjum

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Maska afrykańska – inspiracje” w ramach projektu KROPLA AFRYKI, ZS EKOLA: Urszula Błaszczak (kl. 1a) - I nagroda, Marta Sajewicz (kl. 1a) - II nagroda, Kang Mosae (kl. 1b) - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkursy Ojczyzny Polszczyzny, Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny, Kolegium Nauczycielskie im. Grzegorza Piramowicza we Wrocławiu: Anna Balcer (kl. 1a) - wyróżnienie w Małym Finale

VIII Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Z ortografią na co dzień”, Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS: Anna Balcer i Oliwia Pordzik (kl. 1a) - finalistki konkursu

IV Ogólnopolski konkurs poetycki „Magia Słowa”, MDK Wrocław-Krzyki: Oliwia Pordzik (kl. 1a) - III nagroda, Anna Wejchert (kl. 3) – wyróżnienie w kategorii gimnazjum

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Miejska Biblioteka Publiczna: Oliwia Pordzik (kl. 1a) - wyróżnienie

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji