Reading for Language A

POLISH A - READING LIST
IB DIPLOMA EXAMINATION SESSION MAY 2017 

PART 1 (WORKS IN TRANSLATION)

  1. Paul Auster „Szklane miasto” (SL, HL)
  2. Patrick Modiano „Nawroty nocy” (SL, HL)
  3. Tahar Ben Jelloun „Dziecko piasku” (HL)

PART 2 (DETAILED STUDY) 

  1. Andrzej Stasiuk „Grochów” (SL, HL)
  2. Witold Gombrowicz „Iwona, księżniczka Burgunda” (SL, HL)
  3. Stanisław Barańczak - wybór wierszy (HL)

PART 3 (LITERARY GENRES)

  1. Ida Fink - wybór nowel i opowiadań (SL, HL)
  2. Gustaw Herling-Grudziński „Skrzydła ołtarza” (SL, HL)
  3. Bolesław Prus - wybór nowel (SL, HL)
  4. Bruno Schulz „Sklepy cynamonowe” (HL)

PART 4 (OPTIONS - NON-FICTION)

  1. Ryszard Kapuściński „Lapidaria” (wybór) (SL, HL)
  2. Albert Camus „Eseje” (wybór) (SL, HL)
  3. Zbigniew Herbert „Martwa natura z wędzidłem” (SL, HL)

POLISH A - READING LIST
IB DIPLOMA EXAMINATION SESSION MAY 2018 

PART 1 (WORKS IN TRANSLATION)

  1. Marguerita Duras „Kochanek” (SL, HL)
  2. Elif Safak „Bękart ze Stambułu” (SL, HL)
  3. August Strindberg „Panna Julia” (HL)

PART 2 (DETAILED STUDY)

  1. Aleksander Fredro „Śluby panieńskie” (SL, HL)
  2. Andrzej Stasiuk „Zima” (SL, HL)
  3. Krzystof Kamil Baczyński - wybór wierszy (HL)

PART 3 (LITERARY GENRES)

  1. Stanisław Wyspiański „Warszawianka" (SL, HL)
  2. Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła” (SL, HL)
  3. Witold Gombrowicz „Iwona, księżniczka Burgunda" (SL, HL)
  4. Tadeusz Różewicz „Stara kobieta wysiaduje” (HL)

PART 4 (OPTIONS - NON-FICTION)

  1. Zbigniew Herbert „Barbarzyńca w ogrodzie” (SL, HL)
  2. Czesław Miłosz „Abecadło Miłosza” (SL, HL)
  3. W.G. Sebald „Wyjechali” (SL, HL)

ENGLISH A - READING LIST
IB DIPLOMA EXAMINATION SESSION MAY 2017

PART 1 (WORKS IN TRANSLATION)

1. Poems, Wisława Szymborska   
2. The Metamorphosis, Franz Kafka 
3. The Master and Margarita, Mikhail Bulgakov (HL)

PART 2 (DETAILED STUDY) 

1. Songs of Innocence, Songs of Experience, William Blake
2. The Importance of Being Earnest, Oscar Wilde  
3. The God of Small Things, Arundhati Roy (HL)

PART 3 (LITERARY GENRES - DRAMA)

1. Doctor Faustus, Christopher Marlowe
2. The Death of a Salesman, Arthur Miller
3. Hamlet, William Shakespeare
4. Rosencrantz and Guildenstern Are Dead, Tom Stoppard (HL)

PART 4 

1. On Cats, Doris Lessing
2. Out of Africa, Karen Blixen
3. Never Let Me Go, Kazuo Ishiguro

ENGLISH A - READING LIST
IB DIPLOMA EXAMINATION SESSION MAY 2018

PART 1 (WORKS IN TRANSLATION)

1. PerfumePatrick Süskind
2. Anna Karenina, Leo Tolstoy (HL)
3. The Bald Soprano, Eugene Ionesco

PART 2 (DETAILED STUDY) 

1. Collected Poetry, W.H. Auden
2. Lolita, Vladimir Nabokov  
3. The Importance of Being Earnest, Oscar Wilde (HL)

PART 3 (LITERARY GENRES - DRAMA)

1. Doctor Faustus, Christopher Marlowe
2. The Death of a Salesman, Arthur Miller
3. Hamlet, William Shakespeare
4. Rosencrantz and Guildenstern Are Dead, Tom Stoppard (HL)

PART 4 

1. One Hundred Years of Solitude, Gabriel Garcia Marquez
2. Poems, Svetlana Alexievich
3. Mr. Cogito, Zbigniew Herbert

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji