Aktualności

MAGICZNY WIECZÓR W CAPITOLU

Już od prawie pięciu lat na scenie Teatru Muzycznego Capitol widzowie  podziwiają niezwykły spektakl będący adaptacją powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Setne przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IB, a dla wielu z nich było to spełnienie teatralnego marzenia, bo  bilety na opowieść o wielkiej miłości, poświęceniu, wybaczeniu, dobru i złu wciąż wyprzedane. Reżyserowi Wojciechowi Kościelniakowi udało się bowiem stworzyć wielkie widowisko, które łączy różne powieściowe wątki, płaszczyzny czasowe, wielką liczbę bohaterów ze wspaniałą muzyką, funkcjonalną scenografią, żywiołowa choreografią i nie gubi w ogromie dźwięków i obrazów ważnych idei utworu Bułhakowa. Trzygodzinny spektakl to był dla uczniów magiczny wieczór, który stanie się z pewnością miarą oceny innych scenicznych realizacji wielkich dzieł światowej literatury.

JUŻ FERIE...

W tym roku dolnośląscy uczniowie nie czekali długo na zimowe ferie. Jeszcze nie zdążyli przyzwyczaić się do nowej daty w kalendarzu – rok 2018 – a już rozpoczęli dwutygodniowy styczniowy wypoczynek. Życzymy wszystkim uczniom EKOLI, aby wrocławskie dni ferii były pełne relaksu, miłych spotkań, kinowych atrakcji, interesujących lektur, zaś wyjazdy w góry czy nad morze były zdrowe i bezpieczne, aby zima nie zawiodła, a pogoda sprzyjała zapalonym narciarzom. Życzymy również dobrych rozmów z bliskimi, a od czasu do czasu beztroskiego leniuchowania.

 

                                                                      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół  EKOLA

PASTORAŁKI ZE STAJENKI

21 grudnia uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej, gimnazjum oraz IB wraz z nauczycielami i rodzicami świętowali szkolną wigilię. W klimat wieczoru wprowadzili zgormadzonych uczniowie klasy 6a, którzy wystąpili w etiudzie teatralnej przygotowanej pod kierunkiem pana Bartka Kamińskiego. Następnie wszyscy mogli wysłuchać radosnego bożonarodzeniowego minikoncertu „Pastorałki ze stajenki”, w którym swoje wokalne talenty zaprezentowali uczniowie z klas 4-7 oraz  preIB przygotowani przez p. Monikę Kłoczko i p. Agatę Polańską. Świąteczne życzenia złożyli uczniowie oraz p. dyrektor Jolanta Węglowska i p. dyrektor Joanna Lejza, a spotkanie zakończył tradycyjny poczęstunek, o który zadbali gimnazjaliści z klasy 3.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Przez tydzień był w grudniu w EKOLI prowadzony projekt dotyczący promowania zdrowego stylu życia, w szczególności zdrowego odżywiania. Jego cel to uzyskanie odpowiedzi na pytania – czy sposób odżywiania ma wpływ na długość życia człowieka, czy klimat i warunki, w jakich człowiek żyje, determinują sposób odżywiania. 

W ramach projektu uczniowie podczas przerw prezentowali kraje, które charakteryzują się najdłuższą średnią długością życia (Islandia, Andora, Finlandia, Szwecja i Singapur). Prezentacje obejmowały dietę mieszkańców w kontekście warunków klimatycznych, w jakich żyją. Diety okazały się czasem bardzo zaskakujące i bardzo się od siebie różniły lub były do siebie podobne w zależności od szerokości geograficznej. 

Na lekcje ekologii w klasach 4-6 szkoły podstawowej oraz zajęcia w klasie 2 zaproszeni zostali uczniowie klas IB2 Polina, Bella, Ania i Hlib, którzy opowiedzieli o nowych trendach w żywieniu i zdrowym trybie życia. W czasie swoich godzin wychowawczych w auli z prezentacją zapoznali się uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych, dodatkową atrakcją była degustacja zdrowych produktów śniadaniowych przygotowanych przez uczniów klasy IB1: Olgę, Laurę i Karolinę. 

Podsumowaniem projektu było 16 grudnia wspólne śniadanie. „Jem lokalnie i sezonowo” to hasło przewodnie tegorocznego śniadania. Uczniowie mieli za zadanie przygotować posiłek złożony wyłącznie z produktów pochodzących z naszego rejony Europy i charakterystycznych dla naszego klimatu. Efekty były naprawdę wspaniałe! Jakość zaproponowanych przez uczniów śniadań przeszła wszelkie oczekiwania. Nie można było właściwie wybrać zwycięskiej drużyny i dlatego sędziowie - pani Jolanta Węglowska, pani Joanna Lejza i pani Krystyna Rapacz - wyróżnili trzy drużyny wyłącznie na podstawie szczególnie ładnej prezentacji. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej zrobiły śniadania w swoich klasach, wykorzystano dużo rodzimych warzyw i produktów lokalnych.

ZDJĘCIA

TO JUŻ PORA NA WIGILIĘ, TO JUŻ CZAS…

Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom, ale także Nieznajomym Zespołu Szkół EKOLA życzymy, aby w święta Bożego Narodzenia zapachniała choinka, jasno zaświeciła pierwsza gwiazda, biały śnieg zasypał świat, zwierzęta przemówiły, wigilijne potrawy smakowały, a wszystkich połączyła kolęda, która daje nadzieję i przypomina o dobru, nadziei i pokoju w ten niezwykły grudniowy czas, bo jak pisał poeta Jan Kasprowicz: Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.

W Nowym Roku 2018 życzymy najserdeczniej, aby spełniały się marzenia, realizowały plany, udawały podróże, a ludzie byli życzliwi, otwarci i gotowi do współpracy oraz pomocy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji