Aktualności

WAKACJE… JAKIE TO PIĘKNE SŁOWO!

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Przyjaciołom Zespołu Szkół EKOLA życzymy pięknych, bezpiecznych i spokojnych wakacji! Niech to będzie czas wędrowania, ale i refleksji, czytania ulubionych książek, dobrych spotkań i inspirujących rozmów, nad morzem, w górach, w domu i gdzieś daleko, w słońcu i w deszczu. W wakacyjnej księdze olśnień niech znajdą się chwile wspominane i zapamiętane na zawsze…

                                                                     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA    

FILMOWE PRZESŁANIE NA FINAŁ ROKU SZKOLNEGO

Grupa uczniów z klasy IB1 w symboliczny sposób podsumowała rok szkolny i obejrzała film „Twój Simon”, aby dzięki mądrej fabule jeszcze raz porozmawiać o poruszanych wielokrotnie problemach okresu dojrzewania, o miłości, przyjaźni, empatii, akceptacji dla wyborów innych ludzi. W amerykańskiej szkole tytułowego bohatera filmu w reżyserii Grega Berlantiego uczniowie mają zajęcia teatralne, sportowe, oddają dyrektorowi telefony, piszą blogi, kłócą się i przyjaźnią, jak wszędzie, ale przede wszystkim poszukują swojej tożsamości. Dzięki humorowi, muzyce, kreacji Simona i jego paczki dylematy młodych ludzi były autentyczne, dorośli nie moralizowali, optymistyczny finał też nie wydał się uczniom EKOLI zbyt naiwny, więc film obejrzany w przededniu wakacji podobał się wszystkim.

PO PIERWSZE SZACUNEK…

W czwartek 24 maja w auli EKOLI odbyło się spotkanie z panem Aleksandrem Gleichgewichtem, przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, rozpoczynające cykl poświęcony wielokulturowości Wrocławia. Spotkanie przygotowali Laura Andrych, Maja Niekrasz, Michał Mrugała z klasy IB1, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy 6, 7, gimnazjum, preIB i IB1. Interesujące pytania zainspirowały gościa do różnych refleksji na temat współczesnego społeczeństwa, przemian obyczajowych i kulturowych, ale także do zredefiniowania powszechnie znanych pojęć, jak narodowość, tolerancja, inność, szacunek. Część spotkania poświęcona była społeczności żydowskiej we Wrocławiu w przeszłości i dzisiaj. Głos pana Aleksandra Gleichgewichta z pewnością zainspiruje niektórych uczniów do zastanowienia się nad relacjami z rówieśnikami czy obrazem Wrocławia w oczach przybyszy z różnych stron świata.

MAJOWE WAKACJE WE WŁADYSŁAWOWIE

Cztery dni majowej wycieczki uczniów klasy IB1 spędzone we Władysławowie w pięknym, zielonym Centralnym Ośrodku Sportu to był na pewno przedsmak wakacji nie tylko ze względu na wspaniałą pogodę, ale także mnóstwo atrakcji. Pieszy, wielokilometrowy marsz brzegiem morza do latarni w Rozewiu zmęczył wszystkich, ale dostarczył też mnóstwo wrażeń, podobnie jak wyprawa na Hel. Aktywnie spędzany czas na plaży przy budowie zamków z piasku czy mecze siatkówki i piłki ręcznej cieszyły wszystkich, podobnie jak wieczorne długie rozmowy, które pozwalały zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

ZDJĘCIA

EUROPEJSKIE OBRADY W POZNANIU

W kwietniu odbyła się w Poznaniu Regionalna Sekcja Selekcyjna Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, w której wzięło udział ośmioro uczniów z klas preIB i IB1. Po zajęciach integracyjnych młodzi parlamentarzyści pracowali w zespołach, dyskutując i przygotowując rezolucje. W ostatnim dniu sesji na uniwersytecie odbyło się Zgromadzenie Ogólne. Uczniowie z EKOLI uczestniczyli w obradach bardzo aktywnie, więc nie dziwi  wyróżnienie dla Michała Mrugały, który pojedzie do Brukseli, aby zwiedzić Parlament Europejski. Gratulujemy!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji