Aktualności

PO PIERWSZE SZACUNEK…

W czwartek 24 maja w auli EKOLI odbyło się spotkanie z panem Aleksandrem Gleichgewichtem, przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, rozpoczynające cykl poświęcony wielokulturowości Wrocławia. Spotkanie przygotowali Laura Andrych, Maja Niekrasz, Michał Mrugała z klasy IB1, a wzięli w nim udział uczniowie z klasy 6, 7, gimnazjum, preIB i IB1. Interesujące pytania zainspirowały gościa do różnych refleksji na temat współczesnego społeczeństwa, przemian obyczajowych i kulturowych, ale także do zredefiniowania powszechnie znanych pojęć, jak narodowość, tolerancja, inność, szacunek. Część spotkania poświęcona była społeczności żydowskiej we Wrocławiu w przeszłości i dzisiaj. Głos pana Aleksandra Gleichgewichta z pewnością zainspiruje niektórych uczniów do zastanowienia się nad relacjami z rówieśnikami czy obrazem Wrocławia w oczach przybyszy z różnych stron świata.

MAJOWE WAKACJE WE WŁADYSŁAWOWIE

Cztery dni majowej wycieczki uczniów klasy IB1 spędzone we Władysławowie w pięknym, zielonym Centralnym Ośrodku Sportu to był na pewno przedsmak wakacji nie tylko ze względu na wspaniałą pogodę, ale także mnóstwo atrakcji. Pieszy, wielokilometrowy marsz brzegiem morza do latarni w Rozewiu zmęczył wszystkich, ale dostarczył też mnóstwo wrażeń, podobnie jak wyprawa na Hel. Aktywnie spędzany czas na plaży przy budowie zamków z piasku czy mecze siatkówki i piłki ręcznej cieszyły wszystkich, podobnie jak wieczorne długie rozmowy, które pozwalały zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

ZDJĘCIA

EUROPEJSKIE OBRADY W POZNANIU

W kwietniu odbyła się w Poznaniu Regionalna Sekcja Selekcyjna Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, w której wzięło udział ośmioro uczniów z klas preIB i IB1. Po zajęciach integracyjnych młodzi parlamentarzyści pracowali w zespołach, dyskutując i przygotowując rezolucje. W ostatnim dniu sesji na uniwersytecie odbyło się Zgromadzenie Ogólne. Uczniowie z EKOLI uczestniczyli w obradach bardzo aktywnie, więc nie dziwi  wyróżnienie dla Michała Mrugały, który pojedzie do Brukseli, aby zwiedzić Parlament Europejski. Gratulujemy!

 

MATURA, JUŻ MATURA…

W tym roku szkolnym uczniowie z klasy IB2 rozpoczęli egzaminy maturalne wcześniej niż ich koledzy z innych szkół, bo już 27 kwietnia, a zakończą je 18 maja. To już dziesiąta matura w ZS EKOLA, a przystąpiło do niej piętnaścioro młodych ludzi, którzy zdają bardzo różne języki, nie tylko polski, angielski, ale też koreański, rosyjski, japoński oraz obowiązkową matematykę, jak również wybrane przez siebie przedmioty, jak na przykład psychologię. Tegoroczna sesja nie jest długa, ale bardzo intensywna i wymagająca dużej dyscypliny, siły oraz odporności na stres. Trzymajmy mocno kciuki za wszystkich maturzystów, którzy wyniki swoich egzaminów poznają 6 lipca 2018 roku.

 

W ŚWIĄTECZNY CZAS...

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele EKOLI! 

Wielkanocne święta przypominają nam o pięknej polskiej tradycji, o dawnych zwyczajach, potrawach, mokrych Śmigusach-Dyngusach, ale przede wszystkim to czas wielkiej radości, bliskości, rodzinnych spotkań i refleksji o ważnych dla nas wszystkich sprawach.

Życzymy, aby świąteczne dni były zdrowe, spokojne i przeżywane wspólnie, aby cieszyły kolorowe pisanki, smakowały lukrowane baby czy kolorowe mazurki i aby ta Wielkanoc, co najważniejsze, przyniosła ludziom dobrą nadzieję.

                                                                               Dyrekcja  i  Grono  Pedagogiczne Zespołu  Szkół  EKOLA

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji