TROPA MARIUSZA WILKA

Uczniowie z klas IB spotkali się 13 września 2017 roku z pisarzem, eseistą, ale przede wszystkim włóczęgą, jak sam o sobie mówi, Mariuszem Wilkiem, i porozmawiali o literaturze, życiu, czasie, miejscach, języku i ocalaniu pięknych słów przed zapomnieniem. Mariusz Wilk opowiedział uczniom nie tylko o swoich książkach, „Wołoce”, „Tropami rena”, czy „Dom nad Oniego”, ale podzielił się z nimi refleksjami o byciu w drodze, o tropie,  kontemplowaniu czasu i różnych koincydencjach, które połączyły go z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim i Witoldem Gombrowiczem. Choć zabrakło czasu na dłuższą rozmowę, choćby o W.G. Sebaldzie, to wielu uczniów spotkanie na pewno zainspirowało do ważnych refleksji i lekturowych poszukiwań.