W RADIU WROCŁAW NIE TYLKO O RADIU

Uczniowie klasy IB2 wraz z wychowawcą panem Tomaszem Budkowskim odwiedzili 26 września 2017 roku Radio Wrocław – rozgłośnię regionalną Dolnego Śląska. Zwiedzanie rozpoczęło się od muzeum radia, w którym młodzież znalazła się na chwilę w technologicznej przeszłości. Niedługo potem wróciła do XXI wieku, podziwiając nowoczesne studia i porównując je z tymi sprzed lat. Uczniowie wysłuchali też historii wrocławskiego radia i zdobyli wiele informacji o zawodzie radiowca. Mogli zobaczyć na żywo pracę realizatora czy redaktora prowadzącego program. Wycieczka przybliżyła uczniom nie tylko miejsce przy ulicy Karkonoskiej czy różne techniczne szczegóły, ale przede wszystkim zobaczyli z bliska pracę radiowców, mogli zadawać pytania i być w środku świata, który znali z innej strony, słuchając różnych audycji.