OPOWIADANIA PO RAZ TRZYNASTY

Jak zwykle w październiku uczniowie IB wędrowali po wrocławskich przestrzeniach kultury (Księgarnia Hiszpańska, Galeria Dizajn BWA, Teatr Muzyczny Capitol), aby uczestniczyć w dyskusjach, spotkać się z pisarzami, ale przede wszystkim posłuchać pięknej literatury. Już 13. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbywał się w tym roku pod hasłem „Ja i mój wróg”, ale atmosfera była wspaniała, a debaty przyjazne. W jednej z nich na temat współczesnego kanonu tekstów literackich  wzięła udział pani Agata Polańska. Uczniowie na pewno zapamiętają też ciekawie zaaranżowaną przestrzeń Teatru Capitol, w której słowa opowiadań o miłości, tajemnicy, czasie, czytane nie tylko po polsku, lecz  między innymi po baskijsku, koreańsku czy węgiersku, tworzyły niezwykłe światy do zapamiętania i przeżywania nie tylko w trakcie trwania festiwalu.