NIE TYLKO O WOLNOŚCI W MUZEUM PANA TADEUSZA

Polonistyczna grupa uczniów preIB w Muzeum Pana Tadeusza 6 listopada obejrzała nie tylko karty z rękopisu narodowego poematu, wnikliwie analizując pismo wieszcza, ale przede wszystkim odnalazła w romantycznej tradycji wiele ważnych problemów współczesnego świata, choćby różnie definiowaną wolność. Ale w muzealnej przestrzeni było nie tylko dostojnie, bo uczniowie także polowali na dzika, układali soplicowską zastawę czy słuchali romantycznej muzyki. Wycieczka do Muzeum Pana Tadeusza to początek kulturalnej edukacji uczniów IB, na których czeka wiele interesujących wrocławskich muzeów.