Pt 22-02

Czerwiec 2018

wakacje 22.06 - 02.09.2018
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

INNA TWARZ RÓŻEWICZA

15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy preIB uczestniczyli w wernisażu, a potem obejrzeli wystawę „Różewicz. Bez tekstu” w Muzeum Pana Tadeusza. Wielu z nich zawartość muzealnych gablot zaskoczyła, zobaczyli bowiem nieznanego Różewicza, zbieracza bibelotów, pocztówek, podstawek pod piwo. Również udostępnione na wystawie filmy, w których poeta wypowiada się na temat swojej twórczości, ale  opowiada też o mediach, sporcie czy podróżach, mogły zdziwić niektórych czytelników autora „Nożyka profesora”. Warto po obejrzeniu wystawy wrócić do wierszy Różewicza i różnych jego wypowiedzi, choćby zdania z „Wypisów”: Wierzę, że narody cementuje albo miłość, albo nienawiść. Wiek XX wybrał nienawiść, wiek XXI wybierze albo miłość, albo nic, piekło.