MAGICZNY WIECZÓR W CAPITOLU

Już od prawie pięciu lat na scenie Teatru Muzycznego Capitol widzowie  podziwiają niezwykły spektakl będący adaptacją powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Setne przedstawienie obejrzeli uczniowie klas IB, a dla wielu z nich było to spełnienie teatralnego marzenia, bo  bilety na opowieść o wielkiej miłości, poświęceniu, wybaczeniu, dobru i złu wciąż wyprzedane. Reżyserowi Wojciechowi Kościelniakowi udało się bowiem stworzyć wielkie widowisko, które łączy różne powieściowe wątki, płaszczyzny czasowe, wielką liczbę bohaterów ze wspaniałą muzyką, funkcjonalną scenografią, żywiołowa choreografią i nie gubi w ogromie dźwięków i obrazów ważnych idei utworu Bułhakowa. Trzygodzinny spektakl to był dla uczniów magiczny wieczór, który stanie się z pewnością miarą oceny innych scenicznych realizacji wielkich dzieł światowej literatury.