FILMOWE PRZESŁANIE NA FINAŁ ROKU SZKOLNEGO

Grupa uczniów z klasy IB1 w symboliczny sposób podsumowała rok szkolny i obejrzała film „Twój Simon”, aby dzięki mądrej fabule jeszcze raz porozmawiać o poruszanych wielokrotnie problemach okresu dojrzewania, o miłości, przyjaźni, empatii, akceptacji dla wyborów innych ludzi. W amerykańskiej szkole tytułowego bohatera filmu w reżyserii Grega Berlantiego uczniowie mają zajęcia teatralne, sportowe, oddają dyrektorowi telefony, piszą blogi, kłócą się i przyjaźnią, jak wszędzie, ale przede wszystkim poszukują swojej tożsamości. Dzięki humorowi, muzyce, kreacji Simona i jego paczki dylematy młodych ludzi były autentyczne, dorośli nie moralizowali, optymistyczny finał też nie wydał się uczniom EKOLI zbyt naiwny, więc film obejrzany w przededniu wakacji podobał się wszystkim.