FILMOWE WYZWANIE

Wrześniowa propozycja filmowa okazała się dla uczniów IB2 niełatwym wyzwaniem, mimo że podejmowała dyskutowane już wielokrotnie tematy. Obejrzany 6 września brytyjski obraz „Pod ciemnymi gwiazdami” („Beast”) to wielogatunkowe kino, ze świetnymi rolami głównych bohaterów i pięknymi zdjęciami. Młodzi kinomani z EKOLI nieco się pogubili, szukając odpowiedzi na pytania o granice buntu czy moralność postaci. Czy to była filmowa baśń, horror, romans, czy poważne kino psychologiczne? Jak ocenić postępowanie Moll i Pascala? Kto jest zły? Film, mimo różnych ocen, to dobry wstęp do wrześniowej lektury uczniów, czyli „Iwony księżniczki Burgunda”.