„KRÓL LEAR” Z WEST ENDU

Grupa uczniów z klasy preIB obejrzała w sobotę 16 lutego w kinie Nowe Horyzonty retransmisję „Króla Leara”, prawie czterogodzinne przedstawienie z West Endu w Londynie, które wyreżyserował Jonathan Munby, a tytułową rolę zagrał wybitny aktor Ian McKellen. Omawiany na zajęciach języka polskiego dramat Szekspira, dzięki współczesnej interpretacji tragedii bohaterów w londyńskim spektaklu odsłonił uczniom nowe odczytania sztuki. Zaskakujące rozwiązania sceniczne, wspaniałe aktorskie kreacje, wzruszające dialogi potwierdziły, że dobry teatr nawet w kinie może wzruszać, inspirować, zastanawiać.