WSPÓŁCZESNY PISARZ - AUTORYTET CZY CELEBRYTA?

Grupa uczniów z klasy IB1 uczestniczyła 2 kwietnia w Muzeum Pana Tadeusza w polsko-ukraińskim spotkaniu Doroty Masłowskiej i Serhija Żadana. Interesująca i żywa dyskusja dwojga docenionych przez czytelników oraz krytyków pisarzy dotyczyła bardzo różnych problemów, rozmawiano między innymi o sytuacji na Ukrainie, o roli literatury, o pisarskich wzorcach, związkach sztuki i polityki, o odpowiedzialności za słowo, kryzysie wartości. Dla uczniów z EKOLI było to też spotkanie na żywo z autorką omawianej na lekcjach języka polskiego lektury i konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością.