Cz 18-23

Kwiecień 2019

wiosenna przerwa świąteczna 18-23.04.2019
Wystawa fotografii - egzamin Visual Arts 2012 / Photography Exhibition - Visual Arts Exam 2012

prace Krzysztofa Matuszewskiego, ucznia kl. IB2 2011/2012 / author: Krzysztof Matuszewski, IB2 student 2011/2012

WSPÓŁCZESNY PISARZ - AUTORYTET CZY CELEBRYTA?

Grupa uczniów z klasy IB1 uczestniczyła 2 kwietnia w Muzeum Pana Tadeusza w polsko-ukraińskim spotkaniu Doroty Masłowskiej i Serhija Żadana. Interesująca i żywa dyskusja dwojga docenionych przez czytelników oraz krytyków pisarzy dotyczyła bardzo różnych problemów, rozmawiano między innymi o sytuacji na Ukrainie, o roli literatury, o pisarskich wzorcach, związkach sztuki i polityki, o odpowiedzialności za słowo, kryzysie wartości. Dla uczniów z EKOLI było to też spotkanie na żywo z autorką omawianej na lekcjach języka polskiego lektury i konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością.