Aktualności

TAK! JUŻ WAKACJE!

Jak co roku w czerwcu nadeszła wreszcie taka chwila, że cała uczniowska społeczność może chórem powtórzyć „tak, już wakacje!”. Po wielu tygodniach trudnego dla wszystkich zdalnego nauczania szkolne wyzwania i ciężka praca zamienią się w zasłużone wakacyjne przyjemności i zacznie się czas relaksu. Oby był on zdrowy, bezpieczny, beztroski i kolorowy jak w wierszu Philipa Larkina: przestrzeń: spadzista plaża, ręczniki, czerwone czepki, błękitna woda, świeżo-monotonne plaskanie fal o ciepły żółty piach, a w dali biały parowiec wbity w środek popołudnia – wszystko trwa, wszystko nadal dzieje się, jak działo! 

Życzymy wszystkim Uczniom, aby w dobrych nastrojach cieszyli się latem, wspaniale odpoczywali w pięknych miejscach i z bliskimi ludźmi, robiąc to, co lubią najbardziej. Mamy też nadzieję, że 1 września 2020 roku spotkamy się w szkolnych murach, rozpoczynając tradycyjnie kolejny rok nauki.  

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA 

DO MATURZYSTÓW NA POŻEGNANIE…

Wielu Waszych rówieśników 8 czerwca rozpoczęło spóźniony o miesiąc egzamin maturalny i na pewno zastanawiacie się, jakby to było znaleźć się na ich miejscu… Waszym udziałem była w tym roku ekstremalna sytuacja, której nikt nie przewidział, i maturalne, inne niż zwykle, niepełne egzaminy są już za Wami i teraz z niecierpliwością oczekujecie lipcowych wyników.

Chcielibyśmy, choć w tej formie, przekazać Wam na pożegnanie nauki w naszej szkole kilka serdecznych słów. Kiedy się ma naście lat, rzadko zdarzają się chwile, które chce się zatrzymać na dłużej, bo młodość to niecierpliwość, szybkość, gwałtowność, zaś dorosłość jest wyzwaniem, refleksją, ciszą, ale też wspomnieniem. Zatrzymajcie w swojej pamięci dobre zdarzenia, inspirujące rozmowy, piękne spotkania, a nawet te niełatwe szkolne doświadczenia, bo one także uczą nas rzeczy ważnych.

Życzymy Wam wielu zwycięstw w potyczkach z życiem, dobrych wyborów, satysfakcjonujących osiągnięć i szczęścia, którego źródłem, jak pisał Czesław Miłosz, mogą być wschody słońca czy łąka zapamiętana z dzieciństwa.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne International School of EKOLA

Życzenia

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

zawsze przed każdymi świętami składaliśmy Wam serdeczne życzenia, chcąc w naszej szkolnej społeczności dzielić się dobrymi myślami, życzliwością i ciepłem. Dzisiaj jest trudno znaleźć właściwe słowa i celebrować Wielkanoc, gdy dla wielu ludzi te święta nie będą ani wesołe, ani rodzinne. To niewyobrażalny czas dla nas wszystkich, ale tym bardziej potrzebujemy wsparcia, poczucia solidarności i wspólnej nadziei.

Minął marzec, który był niełatwą lekcją nowej formy nauki, ale czuliśmy, że razem pokonujemy te codzienne wyzwania i nawzajem uczymy się cierpliwości, wyrozumiałości oraz życzliwego kontaktu. Nie wiemy, co nas czeka po feryjnym odpoczynku, ale wierzymy, że poradzimy sobie, współpracując i rozmawiając nawet z daleka, by dawać na co dzień innym ludziom choćby namiastkę normalnego życia.

Na te trudne wielkanocne święta życzymy wszystkim przede wszystkim siły, a także aby kolejne dni były zdrowe i spokojne, bezpieczne i ciepłe, z nadzieją w sercu i harmonią w myślach.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

                                                                                

ZDROWO, BEZPIECZNIE, POGODNIE…

10 lutego 2020 roku uczniowie dolnośląskich szkół rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Życzymy wszystkim, od pierwszaków aż po maturzystów, aby ze śniegiem czy bez, na stoku albo w domu, z książką czy w kinie, z rodzicami a może z przyjaciółmi, spędzili ten czas zdrowo, bezpiecznie i pogodnie, wypoczywając i ciesząc się zasłużonymi feriami.

                                                            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZS EKOLA

TEATRALNE WYZWANIE

„Genialna przyjaciółka” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej to kolejny po „Pannie Nikt” spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego, który zobaczyli uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA. Udział młodzieży w tym niełatwym w odbiorze i nieoczywistym spektaklu, który przybrał formę performance’u z udziałem publiczności, poprzedziły warsztaty z panią Katarzyną Migdałowską – pracownikiem teatru. Kiedy w styczniowy wieczór uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli na widowni Sceny na Strychu, czekało ich nie lada wyzwanie. Wszakże nieczęsto zdarza się być tak blisko teatralnej magii, a w zasadzie na dwie godziny stać się jej częścią. Autorzy scenariusza (Weronika Szczawińska i Piotr Wawer jr) pokusili się o adaptację wybranych fragmentów obszernej powieści Eleny Ferrante i stworzenia z nich dzieła teatralnego, aktorzy natomiast próbowali skłonić widzów do aktywnego udziału w spektaklu. Przeżycie niezapomniane. Po tym ciekawym doświadczeniu młodzież mogła podzielić się wrażeniami i niejako „przepracować” swoje przeżycia z Anną Kiecą, aktorką odgrywającą rolę głównej bohaterki. Emocji było na tyle dużo, że na poniedziałkowej lekcji języka polskiego uczniowie chętnie wrócili do „Genialnej przyjaciółki”.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji