Pn 16.12

Grudzień 2019

zebrania rodziców (17:45), konsultacje (18:00-20:00)
Wieczór Talentów 2017 / EKOLA Talent Show 2017

autor zdjęć: Luca Krarup (IB2) / photos by Luca Krarup (IB2)

LITERACKA MAPA WARSZAWY

Wycieczka grupy polonistycznej z klasy IB1 to nie tylko relaks i różne przyjemności, ale także wiele spacerów śladami pisarzy, odwiedzanie miejsc związanych z ich twórczością. Początek pobytu w Warszawie to wizyta w Muzeum Narodowym, aby zobaczyć tam różne martwe natury włoskich i holenderskich mistrzów, o których pisał w czytanych właśnie przez uczniów esejach Zbigniew Herbert. Mieszkając obok klasztoru Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, uczniowie codziennie mijali pomniki Bolesława Prusa oraz księdza Jana Twardowskiego i siadali na jego ławeczce. W Muzeum Literatury na warszawskiej Starówce znaleźli się w świecie Adama Mickiewicza i obejrzeli pamiątki z czasów wieszcza. Zaś wieczorem przenieśli się w Teatrze Polonia do gabinetu pisarza Laurentego, oglądając pełną humoru sztukę Tadeusza Różewicza „Na czworakach” w reżyserii i ze wspaniałą główną rolą Jerzego Stuhra. Sobotnie przedpołudnie uczniowie spędzili w Muzeum Historii Żydów POLIN, mierząc się z piękną i trudną historią. Dwa warszawskie dni minęły szybko, przyniosły wiele wrażeń, wiedzy, refleksji, ale przede wszystkim był to dobry, wspólnie spędzony czas uczniów.