OPOWIADANIA JUŻ PO RAZ PIĘTNASTY

Tradycyjnie na początku października miłośnicy literatury, a szczególnie prozy spotykają się na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania. W tym roku, tak  jak i wcześniej, uczniowie EKOLI pomagali jako wolontariusze przy organizacji festiwalu, a także wysłuchali w czasie prezentacji czytanych przez pisarzy z różnych krajów, między innymi z Turcji, Izraela, Czech czy Polski, fragmentów utworów, w których jak w soczewce odbijają się problemy współczesnego świata. Miłośnicy kina zaś mogli obejrzeć cztery adaptacje „rebelianckich” filmów kobiet, a w sali Teatru Laboratorium uczestniczyć w działaniach i czytaniach. Festiwalowe spotkania zakończyły się w niedzielę 6 października, ale dla wielu uczniów były inspiracją do lektury opowiadań poznanych właśnie autorów czy dyskusji o filmach.