WYRZEŹBIONY WROCŁAW

Spacerując ulicami Wrocławia, za rzadko podziwiamy w przestrzeni miasta rzeźby wybitnych artystów pierwszej połowy XX wieku. Dlatego wystawa „Wyrzeźbiony Wrocław” w Muzeum Narodowym, którą 11 grudnia obejrzeli uczniowie z klasy preDP3, była dla wielu z nich pierwszym spotkaniem z nieco zapomnianą dziś twórczością artystów mniej znanych i tych wybitnych, jak Theodor von Gosen czy Paul Schulz. Piękne akty, rzeźby inspirowane mitologią, wizerunki zwierząt, sztuka sakralna, tworzące tę monograficzną wystawę, odsłoniły przed uczniami swoje tajemnice, pozostawiły wiele wrażeń i przygotowały młodzież do kompetencyjnego odbioru różnych dzieł, zarówno awangardowych, jak i klasycznych.