Lista lektur - IB Diploma Programme

Język polski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2020

CZĘŚĆ 1 (LITERATURA ŚWIATOWA)

  1. Mario Vargas Llosa Miasto i psy (SL, HL)
  2. Albert Camus Obcy (SL, HL)
  3. Henryk Ibsen Dom lalki (HL)

CZĘŚĆ 2 (EKSPLIKACJE) 

  1. Stanisław Wyspiański Warszawianka (SL, HL)
  2. Gustaw Herling-Grudziński - wybór opowiadań (SL, HL)
  3. Czesław Miłosz - wybór wierszy (HL)

CZĘŚĆ 3 (DRAMAT)

  1. Aleksander Fredro Mąż i żona (SL, HL)
  2. Gabriela Zapolska Ich czworo (SL, HL)
  3. Witold Gombrowicz Iwona, księżniczka Burgunda (SL, HL)
  4. Sławomir Mrożek Policja (HL)

CZĘŚĆ 4 (LITERATURA NIEFIKCJONALNA)

  1. Zbigniew Herbert Martwa natura z wędzidłem (SL, HL)
  2. Ryszard Kapuściński Heban (SL, HL)
  3. Dorota Masłowska Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu (SL, HL)

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2021

DZIEŁA  TŁUMACZONE

  1. William Szekspir Burza (SL, HL)
  2. Elizabeth Bishop Wybór wierszy (SL, HL)
  3. Elif Safak Bękart ze Stambułu (SL, HL)
  4. Gabriel Garcia Marquez Kronika zapowiedzianej śmierci (SL, HL)
  5. August Strindberg Panna Julia (HL)
  6. W.G. Sebald Austerlitz (HL)

 DZIEŁA  W  JĘZYKU  POLSKIM

  1. Aleksander Fredro Śluby panieńskie (SL, HL)
  2. Bolesław Prus Lalka (SL, HL)
  3. Ida Fink Skrawek czasu (SL, HL)
  4. Wisława Szymborska Wybór wierszy (SL, HL)
  5. Zbigniew Herbert Barbarzyńca w ogrodzie (SL, HL)
  6. Wojciech Tochman Jakbyś kamień jadła (SL, HL)
  7. Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji (HL)
  8. Witold Gombrowicz Iwona, księżniczka Burgunda (HL)
  9. Olga Tokarczuk Bieguni (HL)

Język angielski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2020

PART 1 (WORKS IN TRANSLATION)

1. Mikhail Bulgakov Master and Margarita (HL)
2. Patrick Süskind Perfume (SL, HL)
3. Henrik Ibsen A Doll's House (SL, HL)

PART 2 (DETAILED STUDY) 

1. Ernest Hemingway The Sun Also Rises (SL, HL)
2. Arthur Miller Death of a Salesman (HL) 
3. John Donne's poetry (SL, HL)

PART 3 (LITERARY GENRES - DRAMA)

1. William Shakespeare King Lear (SL, HL)
2. Christopher Marlowe Doctor Faustus (SL, HL)
3. Edward Albee Who's Afraid of Virginia Woolf (HL)
4. Samuel Beckett Waiting for Godot (SL, HL)

PART 4 (OPTIONS)

1. Margaret Edson Wit (SL, HL)
2. T.S. Eliot The Waste Land (SL, HL)
3. Elena Ferrante My Brilliant Friend (SL, HL)

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2021

READERS, WRITERS AND TEXTS

1. Ernest Hemingway - short stories
2. F. Scott Fitzgerald The Great Gatsby 
3. William Shakespeare - drama
4. Emily Dickinson - poetry

TIME AND SPACE

1. Arthur Miller Death of a Salesman
2. Arundati Roy The Algebra of Infinite Injustice 
3. Anton Chekhov - short stories
4. Toni Morrison Beloved
5. Elena Ferrante My Brilliant Friend

INTERTEXTUALITY (Topic: Oppression)

1. George Orwell 1984
2. Margaret Atwood Handmaid's Tale (optional) 
3. Frederick Douglass Narrative of the Life of Frederick Douglass, an American Slave
4. Marjane Satrapi Persepolis
5. Henrik Ibsen A Doll's House

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji