WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

zielenią się już drzewa, pachną hiacynty, śpiewają skowronki i oby Wielkanoc, jak co roku, przyniosła nam wszystkim nadzieję, że mimo trudnego czasu dzięki świętom przeżyjemy dobre chwile i radość czerpaną z odradzającej się natury. Chcemy przecież wierzyć, że może być normalnie i pięknie.

Szczerze i serdecznie życzymy Świąt Wielkanocnych bez trosk i lęków, zdrowych, radosnych i rodzinnych, z pisankami i barankami, żółtych i zielonych, mazurkowych i dyngusowych, życzymy takich momentów w te świąteczne dni, które krzepią duchowo, dają siłę do mierzenia się z codziennością i obawami o los bliskich.

Dobrej i spokojnej Wielkanocy!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

CZYTAMY I POLECAMY

Aby popularyzować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA od października do grudnia 2020 roku pod opieką pana Roberta Mertuszki zrealizowali projekt, którego efekty można ocenić (czytając i słuchając) w zakładce Centrum Naukowego EKOLA na podstronie Centrum Aktywnego Czytelnika. Zaangażowanie i aktywność uczniów miały różne formy, są to między innymi Szkolny Salon Opowiadaczy Literatury, czytelnicze rekomendacje, rozmowy o książkach, moderowana dyskusja „Od kanonu do rzeczywistości”. Wszystkie materiały i uczniowskie propozycje lektur potwierdzają opinię opiekuna projektu, że w EKOLI młodzi ludzie czytają i potrafią o książkach atrakcyjnie i z pasją opowiadać.

ZAPADŁ WIECZÓR – TEN JEDYNY, NAJPIĘKNIEJSZY W ROKU…

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele EKOLI,

świąteczny czas, na który tak wszyscy czekamy, nie będzie w tym roku taki jak zawsze. Nie uda się spełnić różnych marzeń, spotkać wszystkich bliskich, ucieszyć się białym śniegiem na górskich stokach. Ale mimo tych okoliczności, Boże Narodzenie to wciąż ta sama ważna data w kalendarzu, piękne święta, dlatego serdecznie życzymy radości ze spotkania z bliskimi, potrzebnego odpoczynku, wspólnej wigilijnej kolacji, krzepiących rozmów, wielu prezentów.

A także zdrowia, dobrej energii, optymizmu i nadziei, że Nowy Rok 2021 przyniesie nam pomyślność i normalność, do której tak tęsknimy.

I zatroszczmy się w te grudniowe dni o wszystkich samotnych i potrzebujących wsparcia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

Europejski Dzień Języków

Uczniowie z klasy DP1 z okazji obchodzonego 26 września Europejskiego Dnia Języków przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów quizy sprawdzające znajomość różnych języków, nie tylko tych najpopularniejszych, jak francuski czy niemiecki, ale także rzadko słyszanych, jak kataloński czy serbski. Pozornie proste pytania o liczbę języków, ich historię czy genezę okazały się dla wielu uczniów wyzwaniem, a brzmienie niektórych dialogów zaskakujące. Pomogły na pewno podróże w różne zakątki świata, ale najważniejsza jest jednak praktyka, o czym na co dzień przekonują się uczniowie EKOLI.