SZKOŁA DZISIAJ – TRUDNE PYTANIA I WAŻNE ODPOWIEDZI

Środa 23 września 2020 roku z pewnością pozostanie w pamięci grupy uczniów Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA. Tego dnia odbyło się bowiem spotkanie z  prof. dr hab. Mirosławą Nowak-Dziemianowicz, Dyrektorem Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Uczennice: Weronika Sienkiewicz, Zuzanna Mandziak, Emma Łuczkowiec i Amelia Kobylarz mogły porozmawiać z Panią profesor o problemach dzisiejszej oświaty, wizji szkoły, która wpisana jest w jej koncepcję, oraz o wielu innych ważnych dla współczesnego ucznia sprawach. Wrocławskie Tajne Komplety stały się więc areną bardzo ciekawej dyskusji, w czasie której nie zabrakowało kontrowersyjnych tematów i zaskakujących wniosków. Cały wywiad, uzupełniony o fragmenty wykładu, który Pani profesor wygłosiła 11.09.2020 r. na Konferencji Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, będzie już niedługo dostępny na stronie EKOLI w zakładce Centrum Naukowego EKOLA.