MASKI, GESTY NA 16. FESTIWALU OPOWIADANIA

Już po raz szesnasty odbywa się we Wrocławiu w dniach 1-10 października 2020 roku International Short Story Festival, w którym jako wolontariusze i widzowie uczestniczą uczniowie z klas DP1 i DP2. W tym roku ze względu na ograniczenia część wydarzeń odbywa się online, ale teatralne realizacje prozy autorów z różnych krajów można obejrzeć w sali Teatru Laboratorium i w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, zaś filmowe adaptacje w Muzeum Pana Tadeusza. Festiwalowe wydarzenia to na pewno inscenizacja „Błędu” Jakuba Żulczyka czy dyskusja „Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce. Co widzi?” z udziałem Klementyny Suchanow, Agnieszki Graff, Edwina Bendyka i Tomasza Piątka.

Październikowe spotkania z literaturą to dla wielu uczniów nie tylko nowe czytelnicze olśnienia, spotkania z pisarzami, ale również oswajanie nieznanych przestrzeni kulturalnego Wrocławia.