Europejski Dzień Języków

Uczniowie z klasy DP1 z okazji obchodzonego 26 września Europejskiego Dnia Języków przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów quizy sprawdzające znajomość różnych języków, nie tylko tych najpopularniejszych, jak francuski czy niemiecki, ale także rzadko słyszanych, jak kataloński czy serbski. Pozornie proste pytania o liczbę języków, ich historię czy genezę okazały się dla wielu uczniów wyzwaniem, a brzmienie niektórych dialogów zaskakujące. Pomogły na pewno podróże w różne zakątki świata, ale najważniejsza jest jednak praktyka, o czym na co dzień przekonują się uczniowie EKOLI.