CZYTAMY I POLECAMY

Aby popularyzować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA od października do grudnia 2020 roku pod opieką pana Roberta Mertuszki zrealizowali projekt, którego efekty można ocenić (czytając i słuchając) w zakładce Centrum Naukowego EKOLA na podstronie Centrum Aktywnego Czytelnika. Zaangażowanie i aktywność uczniów miały różne formy, są to między innymi Szkolny Salon Opowiadaczy Literatury, czytelnicze rekomendacje, rozmowy o książkach, moderowana dyskusja „Od kanonu do rzeczywistości”. Wszystkie materiały i uczniowskie propozycje lektur potwierdzają opinię opiekuna projektu, że w EKOLI młodzi ludzie czytają i potrafią o książkach atrakcyjnie i z pasją opowiadać.