Lista lektur - IB Diploma Programme

Język polski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2022

LITERATURA  OBCA 

  1. Franz Kafka Opowiadania i przypowieści (wybór) (SL, HL)
  2. Henrik Ibsen Dzika kaczka (SL, HL)
  3. Honore Balzak Jaszczur (SL, HL)
  4. Harper Lee Zabić drozda (SL, HL)
  5. G. Sebald Wyjechali (SL, HL)
  6. Tahar Ben Jelloun Dziecko piasku (HL)
  7. Robert Frost Wybór wierszy (HL)

LITERATURA POLSKA

  1. Stanisław Barańczak Wybór wierszy (SL, HL)
  2. Gabriela Zapolska Żabusia (SL, HL)
  3. Gustaw Herling-Grudziński Wybór opowiadań (SL, HL)
  4. Zbigniew Herbert Martwa natura z wędzidłem (SL, HL)
  5. Szczepan Twardoch Król (SL, HL)
  6. Juliusz Słowacki Wybór poezji (HL)
  7. Hanna Krall Tam już nie żadnej rzeki (HL)
  8. Witold Gombrowicz Iwona, księżniczka Burgunda (HL)

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2021

LITERATURA OBCA

  1. William Szekspir Burza (SL, HL)
  2. Elizabeth Bishop Wybór wierszy (SL, HL)
  3. Elif Safak Bękart ze Stambułu (SL, HL)
  4. Gabriel Garcia Marquez Kronika zapowiedzianej śmierci (SL, HL)
  5. August Strindberg Panna Julia (HL)
  6. W.G. Sebald Austerlitz (HL)

 LITERATURA POLSKA

  1. Aleksander Fredro Śluby panieńskie (SL, HL)
  2. Bolesław Prus Lalka (SL, HL)
  3. Ida Fink Skrawek czasu (SL, HL)
  4. Wisława Szymborska Wybór wierszy (SL, HL)
  5. Zbigniew Herbert Barbarzyńca w ogrodzie (SL, HL)
  6. Wojciech Tochman Jakbyś kamień jadła (SL, HL)
  7. Cyprian Kamil Norwid Wybór poezji (HL)
  8. Witold Gombrowicz Iwona, księżniczka Burgunda (HL)
  9. Olga Tokarczuk Bieguni (HL)

Język angielski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2022

English Prescribed Reading List Authors

1. Arundhati Roy — The Algebra of Infinite Injustice 

2. Toni Morrison — Beloved 

3. George Orwell — 1984 

4. Frederick Douglass — Narrative of the Life of Frederick Douglass

5. William Shakespeare — Drama TBD 

6. Poetry — 1 or 2 poets TBD

Foreign Authors on Prescribed Reading List

1. Marjane Satrapi — Persepolis 

2. Mikhail Bulgakov — Master and Margarita

3. Gabriel García Márquez — 100 Years of Solitude 

4. Elena Ferrante — My Brilliant Friend 

Free Choice

1. F. Scott Fitzgerald — The Great Gatsby 

2. John Steinbeck — Of Mice and Men

3. Tim O’Brien — The Things They Carried or Svetlana Alexievich — Last Witnesses: An Oral History of the Children of World War II or The Unwomanly Face of War 

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2021

READERS, WRITERS AND TEXTS

1. Ernest Hemingway - short stories
2. F. Scott Fitzgerald The Great Gatsby 
3. William Shakespeare - drama
4. Emily Dickinson - poetry

TIME AND SPACE

1. Arthur Miller Death of a Salesman
2. Arundati Roy The Algebra of Infinite Injustice 
3. Anton Chekhov - short stories
4. Toni Morrison Beloved
5. Elena Ferrante My Brilliant Friend

INTERTEXTUALITY (Topic: Oppression)

1. George Orwell 1984
2. Margaret Atwood Handmaid's Tale (optional) 
3. Frederick Douglass Narrative of the Life of Frederick Douglass, an American Slave
4. Marjane Satrapi Persepolis
5. Henrik Ibsen A Doll's House

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji