KIERUNEK? WAKACJE!

Choć czerwcowe tygodnie z pewnością dłużyły się niejednemu uczniowi, to w końcu rozpoczyna się oczekiwany niecierpliwie wakacyjny czas beztroski i wypoczynku.

Życzymy wszystkim uczniom, aby podróże od morza do Tatr i dalej były bezpieczne, zdrowe, radosne i inspirujące. Cieszcie się latem, słońcem, błękitnym i pogodnym niebem, zdobytymi górskimi szczytami, szumem morskich fal, zarówno pięknem natury, jak i spotkaniami oraz rozmowami z przyjaznymi, dobrymi ludźmi, relaksem w ciszy czy też w rozśpiewanym  lesie.

Życzymy udanych i wymarzonych wakacji! I do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

O SZTUCE W PAWILONIE CZTERECH KOPUŁ

W pięknych, białych, modernistycznych wnętrzach Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Narodowego prezentowana jest współczesna sztuka najwybitniejszych polskich artystów. Ich dzieła mogli podziwiać uczniowie liceum w trakcie czerwcowych zajęć, które przybliżyły im nie tylko prace plastyczne, ale także poezję XX wieku, czasu trudnego, burzliwego, ale zarazem inspirującego dla wielu twórców. Ich sztukę trzeba poznawać nie tylko z podręczników, a muzealne warsztaty na pewno pomogły w jej recepcji.

MUZEALNA PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ

Uczniowie klasy pierwszej Dwujęzycznego Liceum poznawali sekrety dawnych technik fotograficznych na warsztatach  „Światłem malowane” w Muzeum Pana Tadeusza. Jedną z technik jest stosowana w przeszłości cyjanotypia wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. W czasie zajęć inspiracją prac uczniów była twórczość Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej – „Grety”, która w swojej sztuce wykorzystywała światło do utrwalania obrazów ludzi oraz przyrody. Muzealne warsztaty fotograficzne to dla młodych ludzi nowe doświadczenie, a także podróż w przeszłość, tę dawną i tę dwudziestowieczną.

TEATR POZA SŁOWAMI

W maju uczniowie klasy 1 oraz 2 Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA po raz kolejny brali udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez Wrocławski Teatr Współczesny. W ramach cyklu składającego się z czterech spotkań młodzież pod kierunkiem teatrologa pani Katarzyny Migdałowskiej mogła lepiej poznać różne niewerbalne środki przekazu teatralnego. Punktem wyjścia do odgrywania niemal pantomimicznych scenek był wiersz Tadeusza Różewicza List do ludożerców. Praca z tekstem poetyckim, którego warstwę znaczeniową należało wyrazić za pomocą gestów, była nowym doświadczeniem dla uczestników zajęć. Prezentacje uczniowskie były według prowadzącej warsztaty bardzo dojrzałe i świadczyły o wyczuciu pozawerbalnych środków komunikacyjnych. Były to ostatnie spotkania w tym roku szkolnym. Zwieńczeniem całorocznej pracy warsztatowej będzie udział uczniów  w spektaklu Pogłosy w inscenizacji Marka Fiedora.

MATURA? WŁAŚNIE STARTUJEMY!

Szkolny czas mija szybko, szybciej, coraz szybciej i już 28 kwietnia 2022 roku tegoroczni maturzyści programu International Baccalaureate przystąpią do pierwszych dwóch egzaminów (Physics, Business Management) w sesji trwającej do 20 maja.

Maturzystów czeka egzaminacyjny maraton, więc trzymajmy mocno kciuki, życząc wszystkim powodzenia i cierpliwości w oczekiwaniu na lipcowe wyniki.