PRZYWITANIE Z BRONIĄ?

Pozostając w militarnym duchu, sygnalizowanym już w tytułowym pytaniu, można stwierdzić, że dajemy odpór wirusowi i staramy się powrócić do normalności. Przede wszystkim do normalności w edukacji. Rok szkolny w Dwujęzycznym Liceum EKOLA rozpoczął się bez zakłóceń, a wraz z nim wróciły warsztaty teatralne we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Dla klasy 2 to kontynuacja spotkań z panią Katarzyną Migdałowską, pierwszoklasiści natomiast zadebiutowali w sali prób „Współczesnego”.

Tematem wiodącym warsztatów, które odbyły się 23 września, były inscenizacje dotyczące tragicznych wydarzeń w życiu człowieka. Po tradycyjnej rozgrzewce uczniowie uczyli się słuchać i wykorzystywać gest w komunikacji. Starali się zrozumieć, jak ważna jest komunikacja niewerbalna i jaką ma siłę. Język ciała, otwartość pozycji to „oręż” ważny nie tylko w przekazie scenicznym, ale również w codziennym życiu.

Po raz kolejny wszyscy uczestnicy warsztatów zrozumieli, jak ważne są ekspresja wyrazu, poszukiwanie własnej formy przekazu scenicznego, czy w końcu szansa na samorealizację poprzez język teatru oraz możliwość spotkania z koleżankami i kolegami poza szkolną ławą.

Czy broń wypaliła? Tak! Pozytywnymi emocjami i niczym nieograniczoną wyobraźnią.