CZY ŚWIAT JEST ILUZJĄ?

We Wrocławiu wiele jest atrakcyjnych, nie tylko dla turystów, magicznych miejsc. 30 września 2021 roku uczniowie klasy 1 oraz ich starsi o rok koleżanki i koledzy odwiedzili Muzeum Iluzji, które jest zlokalizowane na Wyspie Słodowej. Interesująca ekspozycja przykuwa uwagę każdym najdrobniejszym detalem. Eksponaty, a właściwie naukowe wynalazki z zakresu optyki, fizyki, matematyki, sztuk plastycznych, robią wrażenie.  Dodatkowo możliwości dotknięcia wszystkiego, eksperymentowania, doznania przepływu magicznej energii, czy też obejrzenia siebie z innej, tej niecodziennej strony to tylko niektóre atuty muzeum. Nauka stara się wyjaśnić sposób funkcjonowania iluzji, choć nieraz trudno uwierzyć, że pewne zjawiska nie pochodzą wprost ze świata magii i snów … Komentarze uczniów wyraża najlepiej choć krótkie, ale wymowne „wow.”