ZAPANOWAĆ NAD PRZESTRZENIĄ

„Warsztaty teatralne” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym powróciły po przymusowej przerwie związanej z sytuacją pandemiczną. W marcu uczniowie klasy 1 oraz 2 Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA mieli okazję wspólnie z Panią Katarzyną Michalewską poznawać tajniki teatralnej rzeczywistości w tym szczególnie przestrzeni i związanych z nią ograniczeń. Uczniowie poprzez działania o charakterze scenicznym konstruowali scenografię z drobnych elementów/rekwizytów oraz rozpoznawali ich znaczenie w przestrzeni. W drugiej części zajęć podzieleni na grupy tworzyli własne inscenizacje, w których zadaniem było akcentowanie początku i końca sceny oraz porządkowanie wypowiedzi ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń wynikających z przestrzeni teatralnej. Za miesiąc ciąg dalszy  artystycznych działań we WTW i  prac nad opanowaniem scenicznej przestrzeni.