SPOTKANIA Z HISTORIĄ W MUZEUM PANA TADEUSZA

Uczniowie klasy drugiej Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA odwiedzili ostatnio Muzeum Pana Tadeusza, aby poznać bliżej biografie dwóch wybitnych Polaków – Jana Nowaka -Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego, a także wziąć udział w lekcji muzealnej „Kurier z Warszawy. O żołnierzach Armii Krajowej”. Zajęcia były interesującym uzupełnieniem omawianych na lekcjach historii tematów związanych z II wojną światową. Uczniowie zobaczyli pamiątki przypominające działalność Polskiego Państwa Podziemnego, druki Wydziału Informacji i Propagandy AK oraz tajemnicze Archiwum Felicji, a także Order Virtuti Militari.