MUZEALNA PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ

Uczniowie klasy pierwszej Dwujęzycznego Liceum poznawali sekrety dawnych technik fotograficznych na warsztatach  „Światłem malowane” w Muzeum Pana Tadeusza. Jedną z technik jest stosowana w przeszłości cyjanotypia wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. W czasie zajęć inspiracją prac uczniów była twórczość Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej – „Grety”, która w swojej sztuce wykorzystywała światło do utrwalania obrazów ludzi oraz przyrody. Muzealne warsztaty fotograficzne to dla młodych ludzi nowe doświadczenie, a także podróż w przeszłość, tę dawną i tę dwudziestowieczną.