Lista lektur - IB Diploma Programme

Język polski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2023 

LITERATURA OBCA

  1. William Szekspir Król Lear (SL, HL)
  2. Albert Camus Upadek (SL, HL)
  3. Virginia Woolf Wybór esejów (SL, HL)
  4. J.M. Coetze Hańba (SL, HL)
  5. Carlos Ruiz Zafon Cień wiatru (SL, HL)
  6. August Strindberg Ojciec (HL)
  7. Fiodor Dostojewski Bracia Karamazow (HL)
  8. Samuel Beckett Czekając na Godota (HL)
  9. W.G Sebald Pierścienie Saturna (HL)

 LITERATURA POLSKA

  1. Gabriela Zapolska Ich czworo (SL, HL)
  2. Stefan Żeromski Wierna rzeka (SL, HL)
  3. Andrzej Bobkowski Szkice piórkiem (SL, HL)
  4. Julia Hartwig Wybór wierszy (SL, HL)
  5. Bruno Schulz Sklepy cynamonowe (SL, HL)
  6. Cyprian Kamil Norwid Wybór wierszy (HL)
  7. Andrzej Stasiuk Przewóz (HL)
  8. Olga Tokarczuk Opowiadania bizarne (HL)

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2022

LITERATURA  OBCA 

  1. Franz Kafka Opowiadania i przypowieści (wybór) (SL, HL)
  2. Henrik Ibsen Dzika kaczka (SL, HL)
  3. Honore Balzak Jaszczur (SL, HL)
  4. Harper Lee Zabić drozda (SL, HL)
  5. W.G. Sebald Wyjechali (SL, HL)
  6. Konstandinos Kawafis Wybór wierszy (SL, HL)
  7. Tahar Ben Jelloun Dziecko piasku (HL)
  8. Alice Munro Dziewczęta i kobiety (HL)

LITERATURA POLSKA

  1. Stanisław Barańczak Wybór wierszy (SL, HL)
  2. Gabriela Zapolska Żabusia (SL, HL)
  3. Gustaw Herling-Grudziński Wybór opowiadań (SL, HL)
  4. Zbigniew Herbert Martwa natura z wędzidłem (SL, HL)
  5. Szczepan Twardoch Król (SL, HL)
  6. Juliusz Słowacki Wybór poezji (HL)
  7. Hanna Krall Tam już nie ma żadnej rzeki (HL)
  8. Witold Gombrowicz Iwona, księżniczka Burgunda (HL)
  9. Olga Tokarczuk Bieguni (HL)

Język angielski A

SESJA EGZAMINACYJNA MAJ 2022

English Prescribed Reading List Authors

1. Arundhati Roy — The Algebra of Infinite Injustice 

2. Toni Morrison — Beloved 

3. George Orwell — 1984 

4. Frederick Douglass — Narrative of the Life of Frederick Douglass

5. William Shakespeare — Drama TBD 

6. Poetry — 1 or 2 poets TBD

Foreign Authors on Prescribed Reading List

1. Marjane Satrapi — Persepolis 

2. Mikhail Bulgakov — Master and Margarita

3. Gabriel García Márquez — 100 Years of Solitude 

4. Elena Ferrante — My Brilliant Friend 

Free Choice

1. F. Scott Fitzgerald — The Great Gatsby 

2. John Steinbeck — Of Mice and Men

3. Tim O’Brien — The Things They Carried or Svetlana Alexievich — Last Witnesses: An Oral History of the Children of World War II or The Unwomanly Face of War 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji