Pedagog szkolny

Głównymi adresatami działań pedagoga szkolnego są uczniowie. Do zadań pedagoga należy rozpoznanie zarówno trudności rozwojowych, jak i uzdolnień oraz mocnych stron ucznia. Pedagog wspiera również rozwój umiejętności społecznych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem skutecznej komunikacji, wyrażania potrzeb i radzenia sobie ze stresem. Ponadto wspólnie z wychowawcą pedagog podejmuje się opieki nad zespołem klasowym i pomaga w integracji uczniów, w rozwiązywaniu konfliktów i w dążeniu do harmonijnej współpracy pomiędzy dziećmi, jak również w relacjach uczeń – nauczyciel. Do zadań pedagoga szkolnego należy także wspieranie rodziców i nauczycieli w pełnieniu funkcji wychowawczych. 

Dyżur pedagoga szkolnego: 

środa    11:30-13:30
czwartek    11:30-16:00

Prosimy o umawianie konsultacji z pedagogiem szkolnym indywidualnie - numer telefonu: 782 494 270, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub wiadomość wysłana przez dziennik elektroniczny Librus.

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji