WAKACJE, ZIELONE WAKACJE…

Rozpoczyna się oczekiwany nie tylko przez uczniów wakacyjny czas beztroski i wypoczynku, życzymy więc wszystkim, aby witając lato słowami piosenki „zielono mi” i pamiętając o „chrząszczach, które brzmią w trzcinie” oraz drzewach, które wciąż rosną, podróżowali, leniuchowali zdrowo i spokojnie, cieszyli się słońcem, wspólnym spędzaniem miłych chwil, poznawaniem dobrych ludzi i inspirujących miejsc. A kiedy nadejdzie wrzesień, zachowali piękne wakacyjne wspomnienia na jesienne dni.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

SPOTKANIE AUTORSKIE

20 czerwca odbyło się Spotkanie Autorskie, w czasie którego zdolni młodzi autorzy: Marta Stokłosa, Jasmina Bos, Mikołaj Niżyński z klasy 5 SP oraz Marysia Salwa z klasy 3 gimnazjum zaprezentowali swoje prace zainspirowane sztuką. Obecni w auli uczniowie mogli zatem obejrzeć obrazy Marty wykonane do wierszy znanych polskich poetów, usłyszeli przekłady utworów Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna na język holenderski, których podjęła się Jasmina, poznali limeryki Mikołaja i wiersze Marysi. Spotkanie było zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów na lekcjach języka polskiego oraz kółku polonistycznym. Młodym autorom gratulujemu udanego debiutu.

FINAŁ PROJEKTU „JA I MOJE MIASTO WROCŁAW”

Dwie ostatnie wycieczki uczniów z klasy 2a w ramach projektu edukacyjnego „Ja i moje miasto Wrocław” to zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Ogrodu Botanicznego oraz Rynku. Podsumowanie projektu odbyło się 8 czerwca. Po obejrzeniu pięknych kamienic w jednej z nich – Małgosi – z rąk przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół Wrocławia drugoklasiści odebrali odznakę Zdobywcy Korony Wrocławia i zostali wpisani do pamiątkowej księgi. Ich wrocławska przygoda na pewno będzie kontynuowana w przyszłym roku, bo przecież w stolicy Dolnego Śląska jest jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia.

PIKNIK Z DRAGONEM

6 czerwca uczniowie z klas 2a, 4a, 4b, 5 spotkali się we Wrocławskim Parku Przemysłowym, aby wziąć udział w Pikniku z Dragonem, który został utrwalony dzięki dronowi. Młodzi entuzjaści techniki mogli zobaczyć różnego typu lokomotywy, w tym najnowszy model – lokomotywę Dragon, którą obejrzeli także w środku, wcielając się w rolę maszynisty. Uczniowie na to spotkanie przygotowali prace plastyczne, z których powstanie przyszłoroczny kalendarz. Piknik uprzyjemniły słodka przekąska i mały upominek przygotowane przez organizatorów.

DZIEŃ RODZINY

W czerwcowe popołudnie po raz kolejny świętowano w EKOLI Dzień Rodziny. W szkolnej auli gościli dziadkowie, rodzice, dzieci. Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny: spektakle teatralne, piosenki odśpiewane solo i zespołowo, zagadki muzyczne. W prezencie od swoich pociech rodzice otrzymali pachnące mydełka wykonane na warsztatach mydlarskich.