O JESIENI I MUZYCE W MULTICENTRUM

Tym razem w MultiCentrum uczniowie klasy 3b kształcili swoją muzyczną wrażliwość i 16 listopada wzięli udział w zajęciach „Jesień w muzyce”. Dzieci interpretowały graficznie nastrojowe utwory czterech kompozytorów z różnych okresów w muzyce, od osiemnastego wieku aż po współczesność: Antoniego Vivaldiego, Piotra Czajkowskiego, Astora Piazzoli oraz Aleksandra Lasonia.

WIECZÓR Z VAN GOGHIEM

Listopadowy Wieczór Teatralny uczniowie z klas siódmych, gimnazjum i preIB wraz z p. Agatą  Polańską spędzili w Dolnośląskim Centrum Filmowym, oglądając oryginalną animację „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Polsko-brytyjska koprodukcja, której twórcy „ożywili” na ekranie niemal sto obrazów Vinenta van Gogha, zachwyciła uczniów wirtuozerią formalną i wywołała wiele pytań dotyczących stawianych w filmie hipotez związanych ze śmiercią holenderskiego malarza.

BIBLIOTEKA - WIEDZOTEKA

W listopadzie rozstrzygnięty został szkolny konkurs na fraszkę o książce lub bibliotece. Jury w składzie: p. Ewa Ściepuro, p. Anna Lemke-Sławińska, p. Agata Polańska główną nagrodę przyznało Mikołajowi Niżyńskiemu z klasy szóstej za wiersz „Biblioteka – wiedzoteka”. Wyróżniono także teksty Ernesta Mitlewskiego „Fraszka na temat ptaszaka”, Oliwii Jeżewskiej „Tajemniczy świat” oraz Weroniki Wołkowskiej „O ciszy w bibliotece”. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wyobraźni i poetyckiego talentu. Cieszy  wrażliwość wyróżnionych uczniów na słowo.

FRASZKI naszych uczniów - zapraszamy do lektury!

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Z okazji Dnia Niepodległości 10 listopada uczniowie klas 1-3 uczcili to święto w Centrum Historii Zajezdnia. Pod opieką przewodnika dzieci poznawały historię Polski. Zajęcia trwały dwie godziny, ale zainteresowane  światem, który był dla nich odległy, młodzi historycy nie nudzili się ani przez chwilę. Wielkie atrakcje wizyty w Zajezdni to fiat 126p należący do członków Solidarności i makieta starego autobusu oraz wyposażenie mieszkań z lat pięćdziesiątych. Dzieci dziwił brak bieżącej wody i toalety w korytarzach. Dla nich spotkanie z czasami dziadków i rodziców to zupełnie nowe doświadczenie.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI INACZEJ

Obchody Święta Niepodległości uczniowie klasy 3a rozpoczęli już 7 listopada wizytą w Muzeum Narodowym i w Panoramie Racławickiej. Dla dzieci była to niezapomniana lekcja historii, na której zadawały bardzo wiele pytań dotyczących płótna i przedstawionych tam wydarzeń. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy oglądali Panoramę i zachwycali się pracą jej twórców. Inni zaś, wędrując samodzielnie po salach wystawowych Muzeum Narodowego, byli pod wrażeniem wielu dzieł sztuki dawnej.