WYPRAWA DO ZIELONEJ DOLINY

Najmłodsi uczniowie EKOLI z czterech klas edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli nowy rok nauki nietypowo. Dzieci pojechały do Krzeptowa, aby w gospodarstwie ekologicznym Zielona Dolina zaprzyjaźnić się z różnymi zwierzętami, zwiedzić ogród pełen warzyw, sadzić fasolę, wspólnie bawić się i spędzić czas przy ognisku. Po takiej wyprawie nikt już nie pomyli selera z porem ani ziemniaka z kalarepą, a miłe chwile w Krzeptowie powrócą na lekcjach i we wspomnieniach.

PO RAZ 28 ZACZYNAMY!

O trzy dni przedłużone wakacje to na pewno powód do radości dla wielu polskich uczniów, ale są i tacy, dla których 4 września to ważna, oczekiwana data, początek nauki w nowej szkole. W Zespole Szkół EKOLA to już 28 inauguracja roku szkolnego, pełnego zmian, nowych programów i pytań. I choć od tego roku EKOLA będzie szkołą bez dzwonków, to pozostanie szkołą bez nudy, rutyny, otwartą na potrzeby uczniów i współczesnego świata. Dlatego 4 września po raz kolejny startujemy i otwieramy czas dobrych zdarzeń, interesujących wyzwań, inspirujących pomysłów, życząc całej szkolnej społeczności wspaniałego roku szkolnego 2017/18 i dedykując wszystkim słowa Czesława Miłosza „Wiedzieć i nie mówić: tak się zapomina. Co jest wymówione, wzmacnia się. Co nie jest wymówione, zmierza do nieistnienia.”

WAKACJE, ZIELONE WAKACJE…

Rozpoczyna się oczekiwany nie tylko przez uczniów wakacyjny czas beztroski i wypoczynku, życzymy więc wszystkim, aby witając lato słowami piosenki „zielono mi” i pamiętając o „chrząszczach, które brzmią w trzcinie” oraz drzewach, które wciąż rosną, podróżowali, leniuchowali zdrowo i spokojnie, cieszyli się słońcem, wspólnym spędzaniem miłych chwil, poznawaniem dobrych ludzi i inspirujących miejsc. A kiedy nadejdzie wrzesień, zachowali piękne wakacyjne wspomnienia na jesienne dni.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

SPOTKANIE AUTORSKIE

20 czerwca odbyło się Spotkanie Autorskie, w czasie którego zdolni młodzi autorzy: Marta Stokłosa, Jasmina Bos, Mikołaj Niżyński z klasy 5 SP oraz Marysia Salwa z klasy 3 gimnazjum zaprezentowali swoje prace zainspirowane sztuką. Obecni w auli uczniowie mogli zatem obejrzeć obrazy Marty wykonane do wierszy znanych polskich poetów, usłyszeli przekłady utworów Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna na język holenderski, których podjęła się Jasmina, poznali limeryki Mikołaja i wiersze Marysi. Spotkanie było zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów na lekcjach języka polskiego oraz kółku polonistycznym. Młodym autorom gratulujemu udanego debiutu.

FINAŁ PROJEKTU „JA I MOJE MIASTO WROCŁAW”

Dwie ostatnie wycieczki uczniów z klasy 2a w ramach projektu edukacyjnego „Ja i moje miasto Wrocław” to zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Ogrodu Botanicznego oraz Rynku. Podsumowanie projektu odbyło się 8 czerwca. Po obejrzeniu pięknych kamienic w jednej z nich – Małgosi – z rąk przedstawiciela Towarzystwa Przyjaciół Wrocławia drugoklasiści odebrali odznakę Zdobywcy Korony Wrocławia i zostali wpisani do pamiątkowej księgi. Ich wrocławska przygoda na pewno będzie kontynuowana w przyszłym roku, bo przecież w stolicy Dolnego Śląska jest jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia.