UŚMIECHNIĘTA LEKCJA HISTORII

Inna niż zwykle lekcja historii uczniów klasy 3a odbyła się w Muzeum Historycznym i były to zajęcia nie tylko bardzo kształcące, ale także wesołe. Trzecioklasiści zdobywali wiedzę o polskich władcach, najpierw oglądając ich wizerunki na obrazach Jana Matejki i Waldemara Świerzego, potem śmiejąc się z ich karykatur, które eksponowały charakterystyczne cechy królów. Dzieci poznały ich przydomki i utrwaliły wiadomości, bawiąc się w kalambury. Świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem polskich władców i na pewno jeszcze nieraz będą się uśmiechać na wspomnienie tej wesołej lekcji w muzeum.