NIEWINNI, CZYLI DZIEŃ W SĄDZIE

Wycieczka do Sądu Rejonowego we Wrocławiu to nowe doświadczenie w szkolnym życiu uczniów klasy 3a. Odbyli tam spotkanie z panią sędziną Sądu Rodzinnego, która wprowadziła ich w tajniki swojego zawodu. Pokazała też dzieciom ważne symbole sędziowskiej władzy. Potem zwiedziły one sąd, poznając różne ważne w pracy wymiaru sprawiedliwości miejsca, choćby cele dla aresztowanych. Mogły też wcielić się w wybrane role, stać się przez chwilę sędzią, ławnikiem, oskarżonym czy świadkiem, ubrać togę i wziąć udział w rozprawie, przestrzegając procedur i właściwej kolejności wystąpień. Może kiedyś w przyszłości niektórzy z nich poprowadzą we wrocławskim sądzie prawdziwy proces?