KAPITANIE, MÓJ KAPITANIE

Czy młodzi ludzie z EKOLI mają czego zazdrościć bohaterom powieści Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” powstałej na podstawie scenariusza znakomitego filmu w reżyserii Petera Weira? To i wiele innych ważnych pytań stawiali sobie na jezyku polskim uczniowie klasy 7b. Ze względu na niezwykłe losy powieści motywem przewodnim pracy z lekturą był film. Poszukujac własnej prawdy na kartach powieści, siódmoklasiści wcielili się w reżyserów wybierajacych aktorów, przygotowywali scenopis, zaprezentowali ważne dla siebie sceny i cytaty, wykorzystując formę filmowego klapsa lub taśmy celuloidowej. Zastanawiali się, czego zabrakło w głoszącej hasła  „Tradycja, honor, dyscyplina, doskonałość” Akademii Weltona, poznali tajniki debaty oksfordzkiej, spierając się o to, czy szkoła jest miejscem, które rozwija człowieka. Podsumowaniem ich fantastycznej pracy były bardzo cenne refleksje na temat oczekiwań wobec szkoły oraz cech, które cenią u nauczycieli, i odpowiedź na pytanie, czy spotkali już na swojej drodze mistrza formatu Johna Keatinga.