SLEEVEFACE, czyli UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Uczestnicy edukatorium humanistycznego oraz koła polonistycznego „Literackie wariacje” twórczo zachęcają do czytania polecanych przez siebie książek. W tym celu w  poprzednim semestrze pracowali nad projektem „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, która w efekcie daje złudzenie prezentujące zabawne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Termin sleeveface powstał w 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa, a samo zjawisko stało się popularne za sprawą mediów społecznościowych. Przygotowaną przez uczniów wystawę można obejrzeć w holu przy bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu sfotografowanych okładek  zechcecie sięgnąć po książki, nie tylko te ze zdjęcia!