KRÓLOWIE AWANGARDY

11 kwietnia uczniowie klas 7a i 7b pod opieką p. Marii Zając oraz p. Agaty Polańskiej zwiedzili wystawę „Dali, Warhol – Geniusz Wszechstronny”. Zaprezentowana w Muzeum Teatru ekspozycja stanowi hołd oddany czołowym awangardzistom XX wieku. Wśród zgromadzonych na wystawie prac uczniowie mogli podziwiać kilka prawdziwych unikatów, jak np. rzeźby Salvadora Dalego, słynnego „Łyżwiarza” Warhola, jedyny egzemplarz w oryginalnym rozmiarze i kolorystyce, czy kolekcję okładek płyt takich zespołów, jak Rolling Stones, Velvet Underground i Blondie, będącą efektem współpracy artysty z wytwórniami muzycznymi. Możliwość obcowania z dziełami twórców, którzy całkowicie zmienili oblicze sztuki, a inspirując kolejne pokolenia, wpływali na modę, muzykę i film w XX wieku, była na pewno ciekawym doświadczeniem.