UCZNIOWIE DLA BIBLIOTEKI

Zbiory szkolnej biblioteki powiększyły się o kilka ciekawych pozycji. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że tym razem fundatorami książek byli uczniowie, którzy dwukrotnie zorganizowali kiermasze swoich prac, a zebrane w ten sposób pieniądze postanowili przeznaczyć na zakup takich lektur, które sami chcieliby przeczytać. Szczególne podziękowania należą się uczennicom klasy 6: Marcie Stokłosie, Weronice Wołkowskiej i Hani Baziukiewicz oraz Maksowi Nabzdykowi z klasy 5a, którzy przekazali na kiermasze swoje obrazy i własnoręcznie wykonane piękne książkowe zakładki. Dzięki tej pięknej inicjatywie w naszej bibliotece znalazły się „Sekretne życie drzew” i „Duchowe życie zwierząt” Petera Wohllebena, „Ewolucja według Calpurnii Tate” i „Niezwykły świat Calpurnii Tate” Jacqueline Kelly oraz „Cudowny chłopak” R. J. Palacio. Zachęcamy do czytania!