Aktualności

Początek roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

witając  pierwszy dzień września, cieszymy się, że możemy rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021 w murach szkoły. Minęły trudne miesiące zdalnej pracy, niespokojnych dla wielu z nas wakacji i pozostających bez odpowiedzi pytań o przyszłość. Edukacja w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego to wyzwania dla nas wszystkich, ale szkoła to nie tylko miejsce nauki, to także przestrzeń spotkań, realizowania różnych pasji, budowania przyjaźni, nieformalnych dyskusji, zabawy, dlatego tak ważny jest ten wrześniowy wtorek i bycie razem. Zrobimy wszystko, aby ten rok szkolny, mimo tylu ograniczeń, zakazów i nakazów, szczególnej dyscypliny, dzięki współpracy,  zaufaniu oraz życzliwości, przebiegał bez zakłóceń i był  czasem codziennych radości, naukowych sukcesów, wspólnych przedsięwzięć, inspirujących lekcji w bezpiecznej i dobrze funkcjonującej szkole. Wszyscy - uczniowie, rodzice, nauczyciele – musimy jednak  na co dzień zdawać  trudny egzamin odpowiedzialności, uczciwości i zrozumienia, pamiętając, że szkoła to wspólnota, a zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i wzajemna pomoc to wartości, o które musimy zadbać niezależnie od okoliczności.

                                     

                                                      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

                                                      Zespołu Szkół EKOLA

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 

Z przyjemnością przywitamy naszych uczniów 1 września w szkole według następującego harmonogramu:

godz. 8.30  uczniowie klas 5a, 5b, 7a, 6b

godz. 9.00 uczniowie klas 7b, 8a, 8b

godz. 9.30 uczniowie klas 6a, 4, 6c

godz. 10.00  uczniowie klas 2a, 2b, 3a, 3b

godz. 11.00  uczniowie klasy pierwszej

Spotkanie rozpocznie się na boisku szkolnym, a następnie uczniowie z wychowawcami udadzą się do swoich klas.  W przypadku niepogody spotkania odbędą się w klasach.

Spotkania w klasach odbędą się tylko w obecności uczniów i wychowawców, na boisku z przyjemnością przywitamy Rodziców. Bardzo prosimy, aby uczniowie przynieśli ze sobą torbę, do której będą mogli spakować podręczniki, które w tym dniu otrzymają od swoich wychowawców.

Uczniów klasy pierwszej zapraszamy z Rodzicami na godz. 11.00 .

Prosimy, by podczas wejścia do szkoły Rodzice uczniów klas pierwszych mieli maseczki.

TAK! JUŻ WAKACJE!

Jak co roku w czerwcu nadeszła wreszcie taka chwila, że  cała uczniowska społeczność może chórem powtórzyć „tak, już wakacje!”. Po wielu tygodniach trudnego dla wszystkich zdalnego nauczania szkolne wyzwania i ciężka praca zamienią się w zasłużone wakacyjne przyjemności i zacznie się czas relaksu. Oby był on zdrowy, bezpieczny, beztroski i kolorowy jak w wierszu Philipa Larkina:
przestrzeń: spadzista plaża, ręczniki, czerwone czepki, błękitna woda, świeżo-monotonne plaskanie fal o ciepły żółty piach, a w dali biały parowiec wbity w środek popołudnia – wszystko trwa, wszystko nadal dzieje się, jak działo!

Życzymy wszystkim Uczniom, aby w dobrych nastrojach cieszyli się latem, wspaniale odpoczywali w pięknych miejscach i z bliskimi ludźmi, robiąc to, co lubią najbardziej.

Mamy też nadzieję, że 1 września 2020 roku spotkamy się w szkolnych murach, rozpoczynając tradycyjnie kolejny rok nauki.  

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół EKOLA

Życzenia

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

zawsze przed każdymi świętami składaliśmy Wam serdeczne życzenia, chcąc w naszej szkolnej społeczności dzielić się dobrymi myślami, życzliwością i ciepłem. Dzisiaj jest trudno znaleźć właściwe słowa i celebrować Wielkanoc, gdy dla wielu ludzi te święta nie będą ani wesołe, ani rodzinne. To niewyobrażalny czas dla nas wszystkich, ale tym bardziej potrzebujemy wsparcia, poczucia solidarności i wspólnej nadziei.

Minął marzec, który był niełatwą lekcją nowej formy nauki, ale czuliśmy, że razem pokonujemy te codzienne wyzwania i nawzajem uczymy się cierpliwości, wyrozumiałości oraz życzliwego kontaktu. Nie wiemy, co nas czeka po feryjnym odpoczynku, ale wierzymy, że poradzimy sobie, współpracując i rozmawiając nawet z daleka, by dawać na co dzień innym ludziom choćby namiastkę normalnego życia.

Na te trudne wielkanocne święta życzymy wszystkim przede wszystkim siły, a także aby kolejne dni były zdrowe i spokojne, bezpieczne i ciepłe, z nadzieją w sercu i harmonią w myślach.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół EKOLA

Odwołujemy Dzień Otwarty w EKOLI

Szanowni Państwo,
 
w związku z sytuacją epidemiologiczną odwołujemy Dzień Otwarty w EKOLI, który zaplanowany był na sobotę 14 marca 2020.
Odbędzie się on w innym terminie, po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji