Aktualności

EKOLA NOCĄ…

Dla zdeterminowanych szkolnymi obowiązkami, ale i potrzebą wspólnej zabawy uczniów klasy 8a, którzy pod opieką wychowawczyni pani Marioli Ryczaj i polonistki pani Anny Lemke-Sławińskiej spędzili styczniową noc w EKOLI, to był bardzo intensywny czas.
Ósmoklasiści pracowali od godziny dziewiętnastej aż do kolacji, rozwiązując zadania matematyczne i testy egzaminacyjne z języka polskiego, aby później odprężyć się w sali gimnastycznej. Po północy odbył się seans filmowy, a potem długie nocne rozmowy, aż do rana, kiedy po sprawnym sprzątaniu sal niewyspani, ale zadowoleni uczniowie rozeszli się do domów. Och, będzie co wspominać w licealnej przyszłości…

  

SEJMICZEK UCZNIOWSKI

Zachęceni przez starszych kolegów z klasy 3 gimnazjum najmłodsi uczniowie EKOLI, którzy zebrali wśród swoich rówieśników wymaganą liczbę głosów poparcia, rozpoczęli kampanię poprzedzającą wybory Marszałka Sejmiczku Uczniowskiego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty wyborcze, a już w środę 23 stycznia uczniowie klas 1-3 wybiorą swojego Marszałka. Kandydatom gratulujemy odwagi i pomysłowości, a głosującym przypominamy, że każdy głos się liczy.

GALERIA

MITOLOGICZNE LAPBOOKI

Uczniowie klasy 5a poznają na lekcjach języka polskiego greckie mity. Pierwszy etap prac podsumowali nie sprawdzianem, a wykonaniem pięknych mitologicznych lapbooków, w których przedstawili bogów i ich atrybuty, wyjaśnili ważne terminy, mitologiczne związki frazeologiczne, zamieścili wymyślone przez siebie mity oraz zagadki i ciekawostki. Zadanie okazało się świetnym sposobem utrwalenia wiadomości.

GALERIA

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniach 11-12 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezes Fundacji Oświatowej EKOLA pani Jolanty Węglowskiej. Rywalizacja przebiegła w atmosferze fair play. Na medal spisali się także kibice, którzy wspaniale dopingowali swoich kolegów i koleżankę. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, Sejmikowi Uczniowskiemu oraz panu Andrzejowi Polańskiemu, który po raz kolejny podjął się organizacji turnieju. Pierwsze miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa zajęła klasa 6a w składzie:
Michał Olesiński - kapitan, Mikołaj Dykier, Nikodem Stępień, Marcel Szpak, Maks Zajas.
I miejsce w kategorii Gimnazjum zajęła klasa 3 w składzie: Tomek Gmytrasiewicz - kapitan, Piotr Galik, Szymon Jankowski, Oliwier Manczak-Mancewicz, Marcin Zubrzycki.


Fotorelacja z turnieju autorstwa Zosi Kurek z klasy 3 gimnazjum.

A ŚNIEG PADAŁ, PADAŁ, PADAŁ…

Styczniowa Biała Szkoła uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej to wspaniały tydzień zabawy i nauki. Dzieci na pewno zapamiętają piękną pogodę, mnóstwo śniegu, życzliwych instruktorów, a także ostatni dzień pobytu – zawody na stoku, w których padło kilka rekordów. Radośni i  pełni wrażeń uczniowie już dopytują wychowawców, kiedy następny zimowy wyjazd.

 
    

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji