MATEMATYCZNA WIEŻA ZDOBYTA

Uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni pani Ewy Czuszkiewicz zdobyli w maju kolejny „szczyt” Wrocławia. Na Uniwersytecie Wrocławskim zwiedzili najpierw Aulę Leopoldina i Oratorium Marianum, a następnie wspięli się na Wieżę Matematyczną. Podziwiali stamtąd piękny Wrocław i szukali znanych miejsc, wśród nich swojej szkoły, obejrzeli też kolekcję zegarów słonecznych. Wrażenia z tej wycieczki utrwalili na rysunkach, które na pewno będą miłą osobistą pamiątką.

NAUKA Z OZOBOTAMI

Kreatywność w XXI wieku może być inspirowana na wiele sposobów, a ostatnie zajęcia drugoklasistów w Multicentrum to potwierdzają. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rysowały kolorowe trasy zgodnie z podaną instrukcją, a następnie wprawiały w ruch ozoboty po wyznaczonych torach, ucząc i świetnie bawiąc.

MORZE, NASZE MORZE…

Prawie cały majowy tydzień uczniowie klasy ósmej pod opieką pani Marioli Ryczaj i pani Krystyny Rapacz spędzili na Wybrzeżu, zwiedzając różne piękne miejsca, począwszy od Gdańska, w którym zobaczyli ważną dla ich historycznej edukacji wystawę w Centrum Solidarności, Stare Miasto ze wspaniałymi zabytkami – Bazyliką Mariacką, Dworem Artusa, pomnikiem Neptuna. Podobała im się Oliwa, park i katedra, w której wysłuchali koncertu organowego. Na pewno atrakcyjne dla młodzieży z EKOLI były sopockie molo czy gdyński Skwer Kościuszki z portowym nabrzeżem, ale i tak dla wielu wrocławian najpiękniejszy jest zawsze Bałtyk, niezależnie od pogody. Po egzaminacyjnych stresach pełna przyjemności i relaksu wycieczka nad polskie morze okazała się wymarzonym sposobem zapomnienia o szkolnych obowiązkach i namiastkę już bardzo bliskich wakacji.

NIEZWYKLI GOŚCIE W EKOLI (PROGRAM MINIGOSZCZENIA AFS)

W poniedziałek 13 maja EKOLA gościła czternaścioro uczestników międzykulturowej wymiany AFS. Było to możliwe dzięki rodzinom naszych uczniów, które wzięły udział w programie minigoszczenia i na cztery dni przyjęły do swoich domów młodzież z wielu krajów, takich jak Honduras, Paragwaj, Węgry, Włochy, Hiszpania, Filipiny, Indonezja i Tajlandia.

Poniedziałkowe spotkanie w EKOLI gości z uczniami z klas 4-8 szkoły podstawowej, gimnazjum oraz preIB to wiele interesujących informacji o krajach, z których pochodzą uczestnicy wymiany, jej główne idee i korzyści z wielokulturowych kontaktów. Rozmowy prowadzono w większości po angielsku, więc uczniowie mogli poćwiczyć także swoje językowe umiejętności.

Oprócz wizyty w szkole goście zwiedzili wrocławską Starówkę, Panoramę Racławicką, podziwiali miasto z punktu widokowego w Sky Tower i spędzili czas z rodzinami. Na pewno dla wszystkich cztery dni programu były cennym i inspirującym doświadczeniem.

WĘDRÓWKI SZKLAKIEM WARTOŚCI

W Wojewódzkim Konkursie „WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI” 2019, w jego części literackiej, trzecie miejsce zdobył Mikołaj Niżyński z klasy 7 za dwa świetne wiersze o bohaterach codzienności, zwykłych-niezwykłych ludziach, którym poświęcona jest tegoroczna edycja konkursu. Nagrodzone teksty zamieszczamy poniżej. Gala laureatów, w której Mikołaj będzie uczestniczył wraz z Zosią Kurek, odbędzie się 29 maja. Serdecznie gratulujemy!

Listonosz

Pukanie do drzwi – jeszcze chwila
A zmieni się świat
Na lepsze?