Pierwsze spotkania dla rodziców

Pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2019/2020 dla rodziców uczniów z klas 4-8 odbędzie się 9 września w auli o godzinie 17:00. O godzinie 17:30 odbędą się spotkania z wychowawcami.

Rodziców uczniów klas z  1-3 zapraszamy do auli o godzinie 17:30, a następnie na zebrania z wychowawcami.

WITAJ SZKOŁO!

Tegoroczne długie wakacje były piękne, słoneczne i dla wielu uczniów na pewno wymarzone. Ale wrzesień w polskiej tradycji to zawsze początek roku szkolnego, i dla najmłodszych rozpoczynających naukę, i dla licealistów. Witamy wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie i życzymy, aby rok szkolny 2019/2020 był nie tylko czasem wytężonej nauki, realizacji szkolnych programów, ale także czasem własnej aktywności, rozwoju pasji i zainteresowań oraz zawierania i pielęgnowania przyjaźni, dobrej współpracy, która cieszy, inspiruje, uczy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół EKOLA

„DMUCHAWCE, LATAWCE, WAKACJE, WIATR…”

Skończył się kolejny rok szkolny i zaczęły się już wakacje, czas odpoczynku, przygody, podróży czy dla niektórych po prostu beztroskiego leniuchowania.

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom i Przyjaciołom EKOLI życzymy zdrowia, spokoju, relaksu wśród przyjaciół na działce czy w ogrodzie albo bezpiecznych wojaży w dalekie, nieznane kraje, a także wielu ciekawych spotkań, inspirujących lektur, kulinarnych przyjemności i takich wspomnień jak te, które zapisała dla nas poetka Julia Hartwig, „Zieleń trawy była tak zielona, niebo pełne spokojnej powagi, w rzece wóz zaprzężony w konia, który kopytem rozpryskiwał wodę. Srebro, niebieskość i zieleń w najwyższej, cichej ekstazie. Memento piękna: że jest i bywa nagle”.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA

OSCAROWY FINAŁ EDUKATORIUM

W czwartek 13 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia edukatorium humanistycznego podsumowali swoją całoroczną pracę. Przez dziesięć miesięcy systematycznych i wymagających wielkiego zaangażowania działań zrealizowali następujące projekty filmowe:
• „Dzień paszportów” – reportaż
• „Puk Puk” – thriller
• „Mikołajom wstęp wzbroniony” – komedia slapstickowa
• „Corazon de Piedra” – telenowela
• „Chemia” – teledysk
• „Poznajmy się” – konkurs organizowany przez Koalicję organizacji pozarządowych reprezentowaną przez Fundację Ludzi Otwartej Wyobraźni – FLOW.

Na zajęciach wszyscy uczniowie pisali scenariusze, opracowywali plany zdjęciowe, tworzyli rekwizyty, uczyli ról, w które następnie się wcielali, zajmowali realizacją i montażem przygotowanych materiałów. Niejednokrotnie mieli okazję przekonać się, że przygotowanie kilkuminutowego filmu zajmuje cały dzień, co wymagało wytrwałości, planowania i świetnej organizacji pracy. Pokonanie lęku przed kamerą było sporym wyzwaniem, ale uczyło panowania nad emocjami, świadomości własnego ciała i budowało poczucie pewności siebie. Zespołowy charakter zajęć wymagał umiejętności pracy w grupie i działania dla wspólnego celu. Nakręcone filmy uczniowie prezentowali w czasie różnych szkolnych uroczystości, a przychylna reakcja widzów, zawsze dodawała skrzydeł całej edukatoryjnej grupie. O tym wszystkim i o swoich wrażeniach uczniowie opowiedzieli w czasie finałowej konferencji prasowej. A potem było odciskanie dłoni w ekolowej alei sław i wręczanie zasłużonych Oscarów. Zosia, Nastka, Madzia, Martyna, Janek, Weronika, Hania, Julka, Martynka, Mikołaj N. i Mikołaj P. stworzyli fantastyczną filmową ekipę, której gratulujemy znakomitej pracy!

GALERIA

Podsumowanie projektu KROPLA AZJI

10 czerwca podsumowaliśmy projekt KROPLA AZJI, w ramach którego przez cały rok zapraszaliśmy do szkoły podróżników, dziennikarzy, działaczy społecznych, weteranów, naukowców, którzy, opowiadając o swoich doświadczeniach, na różne sposoby dzielili się z uczniami wiedzą o kontynencie azjatyckim i realizowali główny cel projektu - propagowanie wśród młodych ludzi idei tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i jego odmienności, bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

W ramach projektu zorganizowaliśmy także dwa konkursy - literacki oraz plastyczny, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 50 we Wrocławiu, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, Szkoły Podstawowej i Liceum „Aslan” w Głogowie, Międzynarodowej Szkoły Podstawowej im. I. Paderewskiego w Lublinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku oraz z EKOLI. W czasie spotkania w auli wręczyliśmy nagrody laureatom i wysłuchaliśmy wykładu p. Dawida Tomalaka o lingwistycznych smaczkach Azji.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy oryginalnych pomysłów. Dziękujemy także gościom, który przyjęli zaproszenie i zabrali nas w wielką azjatycką podróż.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.kropla-azji.pl

GALERIA