W  BOROWICKIEJ KALEVALI

Ostatni dzień przed świąteczną przerwą uczniowie klasy 6a spędzili w wiosce Kalevala w Borowicach, w której poznawali kulturę Finlandii. Uczestniczyli także w lekcji prowadzonej z wykorzystaniem fińskich metod edukacyjnych. Zafascynowani Laponią twórcy Kalevali mądrze i z pasją wprowadzili szóstoklasistów w niezwykły świat zwyczajów i tradycji Finów, uczyli języka, zaprosili do prawdziwej fińskiej sauny, domku Muminków i zagrody reniferów. Serca wszystkich skradły zamieszkujące wioskę psy rasy husky. Pani Magdzie i panu Michałowi dziękujemy za  inspirujące zajęcia i gratulujemy świetnego pomysłu!

W AKADEMII PROFESORA KLEKSA

Uczniowie klasy 4a na początku roku szkolnego wyruszyli w literacką podróż, w czasie której zatrzymują się w kolejnych lekturowych portach. Tym razem zawitali do Akademii profesora Ambrożego Kleksa. Wzięli udział w lekcji kleksografii, w czasie której, tak jak dawniej brudząc palce tuszem, wymyślali wierszyki do wywołanych z wyobraźni atramentowych kompozycji. Opisali Akademię, wypełniając walizki ważnymi wartościami, jakie cenią w szkole. Pomogli szpakowi Mateuszowi wrócić do ludzkiej postaci, dzielnie przyszywając guziki do własnych czapek, których historie opisali w opowiadaniach o magicznej czapce bogdychanów. Charakteryzując niezwykłego książkowego profesora, poznali poruszającą historię innego wielkiego pedagoga - Janusza Korczaka. Z zapałem godnym uczniów Akademii stworzyli także portret pana Kleksa, który teraz zza swych binokli spogląda na nich bystrym okiem, unosząc się pod sufitem. Przed nimi jeszcze wielkie gotowanie w kuchni profesora i kolejna okazja, by  bez ograniczeń wykorzystać swoją wyobraźnię.

Boże Narodzenie 2019

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele Szkoły,

daty w kalendarzu szybko się zmieniają, świat bardzo przyspieszył, ale Wigilijna Noc jest dla wszystkich tą najważniejszą, niezwykłą chwilą w roku - zaczyna świąteczny i noworoczny czas.

Szczerze życzymy, aby w te piękne, grudniowe dni słowa znaczyły więcej, bliskość dawała siłę i radość, zdrowie dopisywało, wypoczynek krzepił,  prezenty cieszyły, a łakocie smakowały.

Nowy Rok 2020 niech spełni marzenia, pozwoli zrealizować śmiałe plany, odbyć niezwykłe podróże, ale także niech przyniesie dobro i miłość, zdrowie i pomyślność oraz spokojne i bezpieczne 366 dni.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkół EKOLA

FINAŁ MONIUSZKOWSKIEGO PROJEKTU

W MultiCentrum odbyło się spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „U prząśniczki siedzą i …” , który realizowali między innymi uczniowie  z klas 2a i 3. O Stanisławie Moniuszce i jego twórczości opowiedział dzieciom kompozytor oraz krytyk muzyczny Rafał Augustyn. Po interesującej opowieści uczniowie mogli zagrać w grę planszową, w której przygotowaniu uczestniczyli. Projekt rozwijał nie tylko wrażliwość muzyczną dzieci, ale i  twórcze talenty, pogłębił też ich wiedzę  na temat życia i dzieła wielkiego polskiego kompozytora.

PomagaMY