Aktualności

ZAPADŁ WIECZÓR – TEN JEDYNY, NAJPIĘKNIEJSZY W ROKU...

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Przyjaciele EKOLI,
 
świąteczny czas, na który tak wszyscy czekamy, nie będzie w tym roku taki jak zawsze. Nie uda się spełnić różnych marzeń, spotkać wszystkich bliskich, ucieszyć się białym śniegiem na górskich stokach. Ale mimo tych okoliczności, Boże Narodzenie to wciąż ta sama ważna data w kalendarzu, piękne święta, dlatego serdecznie życzymy radości ze spotkania z bliskimi, potrzebnego odpoczynku, wspólnej wigilijnej kolacji, krzepiących rozmów, wielu prezentów. A także zdrowia, dobrej energii, optymizmu i nadziei, że Nowy Rok 2021 przyniesie nam pomyślność i normalność, do której tak tęsknimy.
I zatroszczmy się w te grudniowe dni o wszystkich samotnych i potrzebujących wsparcia.
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół EKOLA
 
 
 
 

SPOTKANIE Z AUTOREM

Uczniowie klasy 6b zaprosili na lekcję podsumowującą pracę z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” niezwykłego gościa – jej autora, pana Marcina Kozioła. W czasie autorskiego spotkania online dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z życiem wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli, łamali szyfry, uczestniczyli w elektryzującym doświadczeniu naukowym, przyglądali się pracy labradora Spajka – psa asystującego, a przede wszystkim wysłuchali fascynującej opowieści o tworzeniu książki. Nic więc dziwnego, że zasypali autora gradem pytań. I choć na monitorach tego nie widać, uczestniczyli w lekcji z wypiekami na twarzach. To była prawdziwa fuzja zmysłów!

Panie Marcinie, dziękujemy!

WYRÓŻNIENIE POLI

Pola Szajkowska, uczennica klasy 8a, zdobyła wyróżnienie w XVI edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”, organizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia. Mecenat nad konkursem objął profesor Jan Miodek. Temat pracy Poli, wyróżnionej spośród 130 nadesłanych tekstów, brzmiał:

„Niechaj się wola Twoja stanie

Ale zbaw mnie od nienawiści

Ocal mnie od pogardy, Panie!”

(Natan Tenenbaum).

Jakie jest Twoje lekarstwo na ocalenie od pogardy, nienawiści, braku zrozumienia, chorób nękających ludzkość albo niszczących człowieka.

Serdecznie gratulujemy!

HO! HO! HO!

Mikołajkowe prezenty w klasie 7a zostały rozdane 7 grudnia w czasie spotkania przed budynkiem szkoły. Tych kilka krótkich wspólnych chwil przyniosło wszystkim wiele emocji! Obdarowując się wzajemnie, siódmoklasiści nie zapomnieli też o innych. Przynieśli świąteczne kartki, które napisali do czekającego na nie Mateusza, zmagającego się z chorobą. Dziękujemy Wam za ten piękny gest.

GALERIA

WYNIKI KONKURSU – PRZEWODNIK ŻYCZLIWOŚCI NA CZAS ZARAZY

Miło nam ogłosić wyniki kolejnego Konkursu z okazji Dnia Tolerancji i Życzliwości: Przewodnik życzliwości na czas zarazy. Uczniowie, stanąwszy przed następującymi pytaniami: Co to znaczy być życzliwym? Czy łatwo jest być dziś miłym? Czy uprzejmość to oznaka słabości? Jak wygląda życzliwość w czasach zarazy? Na czym polega uprzejmość w przestrzeni online? Co Was drażni? Co Wam się podoba? – zostali poproszeni o podzielenie się swoimi refleksjami. Najlepiej zrobiła to Maja Szarejko z kl. 8b. Wyróżnienie w Konkursie otrzymały teksty Kuby Jędrzejewskiego z klasy 8a, Mariki Stokłosy z klasy 5b i Kuby Jankowskiego również z klasy 5b.

Gratulujemy!

Galeria prac

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji