MALI OGRODNICY

Drugoklasiści z wielką radością przyjęli obowiązki ogrodników i zajęli się przygotowaniem części przyszkolnego ogrodu, otrzymując skrzynię z ziemią, aby posadzić w niej jesienne rośliny. Najpierw jednak dzieci musiały poradzić sobie z różnymi chwastami, przy okazji poznając ich nazwy. Praktyczna lekcja ogrodnictwa podobała się wszystkim uczniom.

W GALOWICACH NIE TYLKO O PODRÓŻOWANIU

Uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej spędzili wrześniowy dzień w Muzeum Powozów w Galowicach. Obejrzeli stare pojazdy, na płozach i na kołach, usłyszeli wiele ciekawych informacji o dawnym podróżowaniu. Następnie w ogródku zbierali lawendę i inne zioła, aby zrobić pachnące woreczki do swoich szaf. W Galowicach był także czas na wspólną zabawę, grę w piłkę i rozmowy.

LEKCJA HISTORII W KINIE

Uczniowie klas 8a i 8b obejrzeli w OH-Kinie film „Dywizjon 303”. Przeniesiona na ekran historia polskich lotników z elitarnej jednostki utworzonej w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) zainteresowała młodzież i sprowokowała do dyskusji nie tylko nad sposobem budowania legendy, ale i prowadzenia filmowej narracji.

TĘSKNILIŚCIE?..

Podobno wszystko, co piękne, kończy się za szybko, ale wakacje są przecież co roku, więc może jednak uczniowie EKOLI choć trochę tęsknili do szkolnej rzeczywistości i z radością rozpoczęli 3 września nowy rok szkolny?... W siedzibie szkoły spotkali się zarówno najmłodsi uczniowie z klas 1-3, jak i ci starsi z klas 4-8, a także trzecioklasiści z gimnazjum, zaś w nowym budynku przy ulicy Ojca Beyzyma odbyła się inauguracja dla uczniów klas z Maturą Międzynarodową.

Wszystkim uczniom Zespołu Szkól EKOLA życzymy dobrego roku, twórczego, pełnego sukcesów i inspirujących lekcji.

WAKACJE… JAKIE TO PIĘKNE SŁOWO!

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Przyjaciołom Zespołu Szkół EKOLA życzymy pięknych, bezpiecznych i spokojnych wakacji! Niech to będzie czas wędrowania, ale i refleksji, czytania ulubionych książek, dobrych spotkań i inspirujących rozmów, nad morzem, w górach, w domu i gdzieś daleko, w słońcu i w deszczu. W wakacyjnej księdze olśnień niech znajdą się chwile wspominane i zapamiętane na zawsze…

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA