Aktualności

WAKACJE… JAKIE TO PIĘKNE SŁOWO!

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Przyjaciołom Zespołu Szkół EKOLA życzymy pięknych, bezpiecznych i spokojnych wakacji! Niech to będzie czas wędrowania, ale i refleksji, czytania ulubionych książek, dobrych spotkań i inspirujących rozmów, nad morzem, w górach, w domu i gdzieś daleko, w słońcu i w deszczu. W wakacyjnej księdze olśnień niech znajdą się chwile wspominane i zapamiętane na zawsze…

                                                                     Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół EKOLA    

AHOJ WAKACJE!

Uroczyste zakończenie roku umilił zgromadzonym w szkolnej auli uczniom, rodzicom i nauczycielom koncert szant „Ahoj wakacje!” przygotowany przez grupę uczestników edukatorium humanistycznego i ich rówieśników. Wprowadzeni w wakacyjny nastrój uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor zasłużone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Po roku wytężonej pracy przyszedł czas na odpoczynek i beztroskę, ale przede wszystkim zdrowe i bezpieczne wakacje.

ZDJĘCIA

RZECZNIK PRAW DZIECKA W EKOLI

19 czerwca gościł w EKOLI Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak. W czasie spotkania, które było zwieńczeniem Tygodnia Praw Dziecka oraz efektem przyznania szkole Medalu Rzecznika Praw Dziecka, uczniowie przedstawili m.in. wyniki przeprowadzonej w szkole ankiety dotyczącej praw dziecka, film z happeningu grupy teatralnej, odczytali swoje listy do świata, zachęcili do pomocy dzieciom ze szkoły w Kenii oraz do przyszłorocznego projektu KROPLA AZJI. Niezwykła życzliwość i pogoda ducha pana Rzecznika udzieliły się wszystkim uczniom, którzy chętnie zadawali różne ważne pytania, potwierdzając, że DZIECKA PRAWA TO W EKOLI NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA.

ZDJĘCIA

PRAWA DZIECKA - KLASA 3b

GRUPA TWÓRCZEGO CHAOSU PREZENTUJE…

Bardzo różnorodne projekty uczniowie z grupy Twórczego Chaosu zaprezentowali szkolnej społeczności 14 czerwca. Czwartoklasiści z koleżanką z 5a przygotowali potrawy i odpowiednie fragmenty utworów, aby zilustrować projekt „Co jedzą w literaturze ?”, ich koleżanki z 5b przedstawiły połączony z występem motyw tańca w literaturze i sztuce, krótką historię teledysku i nakręcony samodzielnie wideoklip oraz książkę dotykową na temat frazeologizmów zaprezentowały uczennice z 7a. Muzyczny występ Zosi urozmaicił cały pokaz, a do jego obejrzenia zachęcamy wszystkich. Warto zobaczyć na filmie ekolowe talenty!

FILMOWY SUKCES

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie uczniów EKOLI. Przygotowany przez członków koła polonistycznego „Literackie wariacje”: Mikołaja Niżyńskiego, Mikołaja Piejkę, Werę Wołkowską, Maksa Wysowskiego i Filipa Klicha film „Jak czytać dzieło sztuki, czyli o „Puszce zupy Campbell’s” Andy’ego Warhola” zdobył wyróżnienie w organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe konkursie KLUCZE DO OBRAZÓW. Praca uczniów EKOLI znalazła się wśród siedmiu wyróżnionych spośród kilkudziesięciu filmów nadesłanych na konkurs. Gratulujemy młodym filmowcom!

Film można obejrzeć tutaj.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji