Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej EKOLA

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej EKOLA.

Termin: 16 marca 2019 roku godzina 10:00

Plan spotkania:

10.15-10.45 spotkanie informacyjne w auli szkoły, przedstawienie oferty szkoły, misji oraz założeń programowych.
10.45-13.00 zwiedzanie szkoły, zabawy tematyczne przygotowane przez nauczycieli.

Miejsce:

Szkoła Podstawowa EKOLA

Wrocław, ul. Zielińskiego 56

Planujemy utworzenie klas pierwszych i czwartych.

GWIAZDY I PLANETY

Uczniowie klasy 1a w ramach realizowanego projektu „Gwiazdy i planety” wzięli udział w zajęciach w Planetarium, w czasie których z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o Układzie Słonecznym, planetach, gwiazdozbiorach oraz obejrzeli pokaz „Tajemnice nocnego nieba” , a także wiele różnych globusów przedstawiających Ziemię, niebo, gwiazdy.

Wizyta w Planetarium to jedna z wielu atrakcji związanych z projektem. Dzieci, dzięki uprzejmości jednej z mam, uczestniczyły także w warsztatach. Poznały Układ Słoneczny teoretycznie, a potem wspólnie przygotowały jego model, który jako ozdoba klasy przypomina im o astronomicznym projekcie.

OPOWIEŚĆ O KAMBODŻY

W ramach projektu KROPLA AZJI z uczniami EKOLI spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Polskiego Kontyngentu Wojskowego Tymczasowej Administracji ONZ w Kambodży w latach 1992-1993 oraz ich bliscy. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć weteranów Krzysztofa Kozaczuka, Józefa Jodłowskiego, Ryszarda Pogrzebskiego, Marka Sołeckiego oraz Mirosława Łajdycha, dyrektora Muzeum Misji Zagranicznych Wojska Polskiego w Feliksowie pana Jacka Roszkowskiego, żonę weterana, Kambodżankę - panią Rasmey Ron-Nowakowską wraz z dziećmi Sandrą i Adrianem oraz córkę weterana, panią Monikę Bałuk.

Dziękujemy za ciekawą opowieść o Kambodży, celach misji, żołnierskich obowiązkach i zbudowanej przy wsparciu Stowarzyszenia Weteranów szkole w Takeo na przedmieściach Phnom Penh, za bogatą wystawę muzealnych eksponatów oraz za ciepłe rozmowy i chwilę autentycznych wzruszeń, które na pewno pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

Śniadanie Daje Moc 2018/2019

Już po raz kolejny w naszej szkolnej auli odbyło się 5 marca święto drugiego śniadania. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej EKOLA zadziwili wszystkich swoją wiedzą, zaangażowaniem oraz pomysłowością w komponowaniu zdrowego posiłku.

Śniadanie odbyło się w dwóch turach, najpierw uczniowie klas czwartych i piątych, potem klasy szóste, siódma i ósme. Uczniowie mieli za zadanie przygotować posiłek złożony wyłącznie z produktów pochodzących z naszego rejonu Europy i charakterystycznych dla naszego klimatu. Efekty były naprawdę wspaniałe! Poziom śniadania przeszedł nasze wszelkie oczekiwania.Wszyscy uczymy się być odpowiedzialnymi konsumentami, dlatego w tym roku szczególnie ważnym kryterium oceny było używanie wyłącznie wielorazowych elementów nakrycia stołu, jedyną dopuszczalną alternatywą były sztućce drewniane lub papierowe.

Jury w składzie: pani Joanna Lejza, pan Dariusz Kuriata, Zuzanna Mańdziak, Stanisław Wróbel i pani Anna Bocian miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najlepiej skomponowanego i najładniej podanego drugiego śniadania. Nagrody były niematerialne, ale atrakcyjne dla uczniów:

• Beztroski Dzień w EKOLI
  • Rządzę na lekcji wychowania fizycznego.

EKOLA W KAPSULE CZASU

Z wielką radością możemy poinformować o kolejnych osiągnięciach naszych uczniów. Klara Wołkowska i Fryderyk Hoffman z klasy czwartej b oraz Marta Stokłosa oraz Mikołaj Niżyński z klasy siódmej zostali laureatami I edycji ogólnopolskiego konkursu „Serce Kapsuły Czasu”. Prace konkursowe całej czwórki zostaną zamknięte w Kapsule umieszczonej w specjalnie zaprojektowanej rzeźbie architektonicznej zlokalizowanej w Krakowie.
„Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Kapsuła Czasu”. Celem przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, która stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, przy ul. Dolnych Młynów 10. W dalszej perspektywie Kapsuła jako obiekt mobilny będzie prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy przy okazji wystaw oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym."
Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono blisko 2 000 prac! Ogromne gratulacje!!!